25 lut 2009

Jutro na sesji rady miasta.

Trzy punkty z jutrzejszej sesji Rady Warszawy, na które będę zwracał szczególną uwagę:
Informacja Prezydenta m.st. Warszawy o planowanych oszczędnościach w zakresie wydatków administracyjnych, w związku ze spowolnieniem gospodarczym.
W tym punkcie powinniśmy poznać pakiet oszczędności w wydatkach na administrację, który był zapowiadany już od dwóch tygodni. Mam nadzieję, że nie będzie to tylko oświadczenie, ale Ratusz oddzielnie zaprezentuje szczegółowe zestawienie planowanych oszczędności.
Projekt uchwały Rady m.st. Warszawy w sprawie zmiany siedziby Zespołu Szkół Samochodowych i Licealnych nr 1w Warszawie, ul. Hoża 88
Pierwszy krok w dużej operacji przenoszenia liceum Hoffmanowej i szkół z ulicy Hożej. Po tym głosowaniu nie będzie już odwrotu.
Informacja Prezydenta m.st. Warszawy na temat wyników kontroli NIK w sprawie zatrudniania pracowników w Urzędzie m.st. Warszawy (konkursy) oraz procedur stosowania tzw. awansu wewnętrznego w Urzędzie m.st. Warszawy.
Niestety ta informacja jest zaplanowana na samym końcu sesji, co przy problemach z frekwencją lub innych przypadłościach radnych (Ligia Krajewska z PO: "moich klubowych kolegów rozbolały głowy i zęby") nie wróży jej najlepiej.

Po raz pierwszy powinna być poruszona kwestia tzw. awansu wewnętrznego i kasowania p.o. bez przeprowadzania konkursów na stanowiska kierownicze. Niestety nikt się tym nie interesuje.

Cały proponowany porządek obrad znajduje się tutaj: L sesja Rady m.st. Warszawy

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.