21 sty 2009

Oszukali. Nie będzie wodolotu kursującego po Wiśle.

Z żalem muszę powtórzyć informację przekazaną przez Ratusz w sprawie pojawienia się na Wiśle wodolotu obiecanego w kampanii wyborczej przez Panią Prezydent. Informacja została zawarta w odpowiedzi na zapytanie Pana Radnego Jarosława Krajewskiego (PiS).

Najpierw dla przypomnienia program wyborczy Pani Prezydent dla dzielnicy Śródmieście:
Wodolot kursujący po Wiśle. Tego typu statek wodny, m.in. ze względu na małe zanurzenie, mogłyby kursować po Wiśle, stanowiąc dużą atrakcję turystyczną.
Niestety nadzieję na realizację tej obietnicy rozwiał wiceprezydent Jacek Wojciechowicz odpowiadając Panu Radnemu tak:
W odpowiedzi na Pańskie zapytanie w sprawie uruchomienia wodolotu na Wiśle, uprzejmie informuje, że uruchomienie tego typu transportu rzecznego nie jest możliwe z uwagi na niestabilny stan lustra wody w korycie rzeki.

Równocześnie pragnę Pana poinformować, że Zarząd Transportu Miejskiego rozważa możliwość uruchomienia transportu wodnego na Kanale Żerańskim, w tym ewentualnie wodolotu, o ile pozwolą na to warunki hydro-techniczne.
Źródło: Link do dokumentu (pdf).

Co mi po ewentualnym wodolocie na Kanale Żerańskim jak obiecano wodolot na Wiśle?

No cóż, takie są efekty wpisywania do programu wyborczego wszystkiego, co wyszło z "burzy mózgów" w sztabie wyborczym. Mam nadzieję, że Wojciech Bartelski, burmistrz Śródmieścia i redaktor programu wyborczego HGW jest z siebie zadowolony.

6 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Blogerze nie wiem jak przesłać to na priva

http://www.zw.com.pl/artykul/324777.html

Tak się robi. Sprawie ukręca się łeb. Zwykły strażnik miałby już prokuratora i kontrolę wewnętrzną. Ale osoba odpowiedzialna za wydział transportu, za rządzących POlityków, zwyczjnie rozwiązała umowę o pracę, na własną prośbę.

Anonimowy pisze...

Wodolot na kanale?? To idiotyzm - po 10 kursach trzebaby umocnienia brzegów odbudowywać na nowo

Anonimowy pisze...

haha na kanale!!!! cóż za atrakcja!!!
Wisła to rozumiem. Zastanawia mnie jednak elektorat, który jest tak głupi, że wierzy albo wogóle nie patrzy na program. Już po samych bredniach można wyczuć oszołomstwo, które nota bene jest udowadniane każdego dnia ich rządów.

pretm pisze...

http://www.zw.com.pl/artykul/324777.html

Przeczytam, zobaczę czy uda się coś dodać ponad to co jest napisane.

pretm pisze...

Zastanawia mnie jednak elektorat, który jest tak głupi, że wierzy albo w ogóle nie patrzy na program.

Wątpię, żeby ktoś zagłosował na HGW bo miała w ofercie wodolot. To świadczy o politykach, którzy chcąc pochwalić się szczegółowym programem wrzucają do niego każdą bzdurę, którą wymyślą w sztabie wyborczym.

W następnych wyborach za tego typu pomysły będę przyznawał wirtualne "wodoloty" (od jednego do trzech).

Obserwator pisze...

Polecam www.tvp.pl/warszawa/informacyjne/kurier-warszawski z dn. 23.11 godz. 18:00 od mniej-więcej 5 minuty 30 sekundy...

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.