22 sty 2009

O "burmistrz pojawia się bardzo rzadko".

Stowarzyszenie Obywatele dla Warszawy zaprezentowało zestawienie planowanych wydatków na publikację wydawnictw lokalnych przez dzielnice. Całą informację i zestawienie można znaleźć tutaj: Informacja w sprawie wydawania gazetek lokalnych przez władze dzielnic m.st. Warszawy.

Ponieważ media z uwagą wsłuchują się w to, co mówi Stowarzyszenie jest też artykuł w Gazecie Stołecznej "Dzielnice marnotrawią pieniądze na gazetki".

Na pierwszym miejscu w artykule Bemowo News. Ponieważ o tej gazetce pisałem już kilka razy (np. tu i tu) to jedna uwaga w tym temacie.

Rzecznik burmistrza Bemowa powiedział tak:
W naszej gazecie burmistrz pojawia się bardzo rzadko, skupiamy się na problemach mieszkańców naszej dzielnicy. To ich powinno się zapytać, czy gazeta powinna wychodzić, czy nie - powiedział rzecznik Bemowa Krzysztof Zygrzak.
Źródło: Link do strony.

Jak w ostatnim roku wyglądało to "burmistrz pojawia się bardzo rzadko"? Proszę bardzo:

Grudzień 2008: Rozmowa z burmistrzem Jarosławem Dąbrowskim w połowie kadencji samorządu 2006-2010. Dodatkowo Pan Burmistrz otwierający lodowisko oraz Pan Burmistrz wręczający nagrody w turnieju bilardowym.

Listopad 2008: Jarosław Dąbrowski komentuje doniesienia prasowe o instalacji odpromienników na skrzyżowaniach.

Październik 2008: Burmistrz Dąbrowski wręcza przedstawicielom placówek oświatowych sprzęt sportowy.

Wrzesień 2008: Na okładce tytuł: "SENSACJA! Kolejny czat z Burmistrzem J. Dąbrowskim". Udział Burmistrza w rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Sierpień 2008: W środku apel do Burmistrza: "Proszę by NAJLEPSZY w historii Burmistrz Bemowa nie dał się naciskom MOHEROWYCH BERETÓW". Burmistrz komentuje sprawę blokowania poszerzenia ulicy Powstańców Śląskich.

Lipiec 2008: Jarosław Dąbrowski wypowiada się w sprawie zamkniętego basenu przy ul. Brygadzistów 18. Obiecuje modernizację i mówi o zaniedbaniach poprzedników.

Czerwiec 2008: Pan Burmistrz na okładce otwierający punkt paszportowy. Pan Burmistrz z delegacją samorządową w przedszkolu z okazji Dnia Dziecka. Pan Burmistrz otwiera "I puchar Europy Enshin karate". Pan Burmistrz wręcza medale na „Otwartym Turnieju Piłki Nożnej” w kategorii szkoła gimnazjalna.

Maj 2008: Pan Burmistrz na otwarciu miniżłobka na Pełczyńskiego. Patronaty Burmistrza: "Extreme Moto", "Coca-Cola Cup", "IV Bemowski Dzień Ziemi", "Sport Balonowy dla Dzieci", "Puchar Wiosny 2008". Zdjęcia z Panem Burmistrzem z Dnia Europy.

Kwiecień 2008: Jarosław Dąbrowski i linia mikrobusowa 201. Jarosław Dąbrowski sfotografowany z mikrobusem.

Marzec 2008: Pan Burmistrz na obchodach 160. rocznicy Wiosny Ludów.

Luty 2008: Fragmentu czatu z Burmistrzem. Pan Burmistrz na imprezie "II Mistrzostwa Duet Dance Studio o Puchar Burmistrza Dzielnicy Bemowo Jarosława Dąbrowskiego". Patronat nad akcją "Dzień Babci i Dziadka" w Centrum Promocji Zdrowia i Edukacji Ekologicznej.

Styczeń 2008: Pan Burmistrz na imprezie sylwestrowej i składający życzenia. Pan Burmistrz wręcza nagrody zwycięzcom konkursu ze znajomości przepisów ruchu drogowego „Rower na Gwiazdkę”.

Pan Burmistrz lubi występować w mediach. Oto jeszcze jeden przykład, czyli specjalny dodatek Super Expressu, który ukazał się pod koniec listopada. Na jedynce wywiad z burmistrzem, który przeprowadził Bemiś:
Połowa kadencji samorządu skłania do prześledzenia dokonań obecnej ekipy, pracującej na Bemowie pod kierownictwem burmistrza Jarosława Dąbrowskiego. Wprowadzenie do wywiadu:

Biorąc przykład z premiera Tuska, który zastąpił orędzie podsumowujące rok pracy rządu wywiadem w TVP, burmistrz również dał się przepytać. Premier był indagowany przez Hannę Lis, z burmistrzem Dąbrowskim rozmawiał miś Bemiś, maskotka dzielnicy.
Źródło: Link do strony.


No prawie jak Donald Tusk.

3 komentarze:

Anonimowy pisze...

Ma podobne parcie na media jak Gosiewski. Zresztą nie widzę między nimi dużej różnicy. PO też musi mieć swojego Gosia.

Anonimowy pisze...

Pisałem już w jednym z komentarzy o tej gazetce i o opisywanym obficie na jej łamach "bohaterstwie" Pana Burmistrza. Redaktorem naczelnym gazetki jest pan Zygrzak, który bez powodzenia kandydował do Rady Dzielnicy z listy PO. Na Bemowie jeszcze w kilku miejscach wiszą pozostałości jego plakatów (już nazwiska nie widać, bo zostało skutecznie wydrapane..).

Anonimowy pisze...

On podobno był kiedyś kierowcą pani Hanny, więc karierę zrobił oszałamiającą...

Publikowanie komentarza

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.