4 sty 2009

NieSPECjalnie zgodne z porozumieniem.

Ostatnie aktualne informacje o planowanej prywatyzacji Stołecznego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej SA pojawiły się w Gazecie Stołecznej (Miasto szykuje prywatyzację SPEC) oraz w odpowiedzi na interpelację radnego Michała Grodzkiego (dokument pdf).

Najwyraźniej nikt nie zajrzał do dokumentu "Porozumienie programowe Radnych m.st. Warszawy reprezentujących Platformę Obywatelską oraz Lewicę i Demokratów” podpisanego na początku kadencji.

Oto zapis dotyczący prywatyzacji:
Prywatyzacja:

Zmiany w formule działania spółek miejskich. Prywatyzacja miejskich spółek z wyjątkiem strategicznych (przykładowo: SPEC, MPWiK, Metro, MZA, Tramwaje Warszawskie).
Źródło: Link do strony.

Czyli prywatyzacja z wyjątkiem SPECu.

To, że z tego porozumienia koalicja PO-Lewica nie realizuje wielu projektów (np. Centrum Logistyczne, Centrum Kongresowe, AquaCity, park rozrywki rodzinnej) to nic dziwnego. Ale prywatyzacja SPECu byłaby przykładem zrealizowania projektu, który określono w porozumieniu jako ten, którego nie należy realizować.

Potrzebna jest zgoda Rady Warszawy. Jeżeli Lewica poszukiwała konkretnego argumentu, aby zagłosować na "nie" to wystarczy, że będzie się trzymać tego, co podpisano w obecności Hanny Gronkiewicz Waltz.

PS Nowe notki za kilka dni.

1 komentarz:

Anonimowy pisze...

a co tam jedna obietnica więcej nie dotrzymana nic nie zmieni ale kaska do kieszonki wpadnie:) sprywatyzują wszystko nawet siebie:)

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.