11 sty 2009

NieSPECjalnie głośno o prywatyzacji.

Przejrzałem sobotnią prasę i tylko Życie Warszawy zainteresowało się tematem prywatyzacji Stołecznego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, nad którą radni Rady Warszawy będą głosować już w czwartek. Jedna z najważniejszych decyzji w tej kadencji, ale widać, że zasada "im ciszej tym lepiej" rządzi.

W piątek przytoczyłem fragment z projektu uchwały w notce SPEC do prywatyzacji? Rada Warszawy ma głosować już za tydzień. Artykuł Życia Warszawy jest dostępny tutaj: Coraz bliżej sprzedaży SPEC.

Tomasz Sybilski, szef klubu SLD zapowiada zdecydowane "nie".

Czy maszynka do głosowania (nazywana też klubem PO) mająca 28 głosów w 60 osobowej radzie może przepchnąć ten projekt bez głosów Lewicy? Jak najbardziej, jeżeli pamiętamy październikowe głosowanie nad podwyżką czynszów.

Za uchwałą głosowało 29 radnych: cały klub PO plus radna Kuncewicz (dawniej PD).

Przeciw było 25 radnych: 17 radnych PiS (3 nieobecności) i 8 z SLD/SDPL (2 nieobecności). A zabrakło również Wojciech Starzyńskiego.

Tylko 100% frekwencji i zgodne głosowanie przeciw może powstrzymać ten projekt. Lub przynajmniej zmusić Ratusz, aby najpierw przeprowadzono analizę prywatyzacyjną i dopiero następnie pokazano radzie miasta, co można z tej prywatyzacji uzyskać.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.