29 gru 2008

Nie poczytają ani "Elle", ani "Twojego Stylu", ani "Pani", czyli SIWZ zmieniany w ostatniej chwili.

Z serii "ciekawostki wyszukane w Biuletynie Informacji Publicznej".

W nawiązaniu do listopadowej notki Co czytają w Ratuszu w której przytoczyłem kilka tytułów gazet i czasopism z przetargu na prenumeratę prasy dla urzędników na rok 2009 (wzbudziła zainteresowanie tu i tu) np. "Elle", "Twój Styl", "Pani", "Kocie Sprawy", "Mój pies".

Zapytanie w sprawie przetargu na dostawę czasopism do Urzędu złożył na radzie miasta radny Maciej Maciejowski. Zapytanie (pdf) i odpowiedź (pdf).

Z odpowiedzi możemy dowiedzieć się między innymi, że "Kocie sprawy" oraz "Mój Pies" są prenumerowane z myślą o pracownikach zajmujących się opieką nad bezdomnymi zwierzętami w Biurze Ochrony Środowiska a "Auto Moto Świat" dla Inżyniera Ruchu.

I teraz ta ciekawostka, czyli fragment z odpowiedzi:
Jednocześnie informuję, że pisma "Elle", "Twój Styl" oraz "Pani" zostały wykreślone z listy czasopism, które Urząd m.st. Warszawy zakupuje w trybie przetargowym. Zapotrzebowanie na te tytuły zostało zgłoszone przez Biuro Rady Warszawy (pretm - biuro Urzędu Miasta) i zostało uznane za niezasadne.
Warto uzupełnić odpowiedź Pani Prezydent o informację, kiedy nastąpiła ta cudowna weryfikacja.

Zmiana treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia została dokonana 1 grudnia (dokument poniżej), czyli już po tym jak zwrócono uwagę na te tytuły. Gdyby nikt się tym nie zainteresował to biuro Urzędu Miasta w przyszłym roku nadal otrzymywałoby zbędne "Elle", "Twój Styl" oraz "Pani" a w SIWZ znajdowałby się "Nowy Dzień", który nie ukazuje się od lutego 2006.

I tak udało się zaoszczędzić na bzdurach drobne 300 złotych (bez upustów). Wiem że to nic, ale jak powiedział ostatnio Aleksander Grad w temacie poszukiwania oszczędności "Miliony złotych składają się z pojedynczych złotówek".

Pismo zmieniające SIWZ na 24 godziny przed upłynięciem terminu składania ofert:

5 komentarzy:

Anonimowy pisze...

kurcze nie wgrały się zdjęcia Lecha Kaczyńskiego i Aleksandra Kwaśniewskiego w jarmułkach. bardzo żałuję ale można je boejrzeć w googglach

Anonimowy pisze...

Prtem! nie widzę Twojej reakcji na skandaliczne zachowania Pani Prezydent w związku z Świętem Chanuka choć przyznaje że Kaczyński Lech też ostro dał tym razem ciała - dał się cyknąć w jarmule jak zapał pierwszą świecę a z Pałacu Kultury zrobili żydowski świecznik!!!!!!! Dano temu powinni go zburzyć - to by se chłopaki gtdzie inndziej robili tę chucpę.

pretm pisze...

Skandaliczne? Nie sądzę. Każdy może obchodzić takie święto jakie sobie tylko chce.

A ze strony Pani Prezydenta to miły gest w stosunku do jednej ze społeczności.

Anonimowy pisze...

Czy wiadomo ile osób uczestniczyło w sylwestrze na Placu Konstytucji ? Jestem ciekawa ile miasto wydało na jednego uczestnika i czy nie byłoby taniej wykupić ludziom wejściówki na imprez pod dachem.

Bo 100tys podane przez Dziennik wydaje mi się nieprawdopodobne, przecież to nie jest duży plac, a znaczna jego część zajęła estrada.

pretm pisze...

Napisałem notkę o tej frekwencji. Kluczem jest informacja, że w ciągu 5 godzin przewinęło się 100 tysięcy.

Publikowanie komentarza

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.