19 gru 2008

Hoffmanowa o przeprowadzce.

Im ciszej wokół tematu sprzedaży działki, na której stoi liceum Hoffmanowej oraz przeniesienia szkoły do budynku na ul. Hożej, tym dla władzy lepiej. Nie trzeba się z niczego tłumaczyć.

Mam wrażenie, że pewnie dlatego głos z liceum Hoffmanowej jest słabo słyszalny w mediach. A warto przeczytać, jakie są propozycje.

Fragment ze stanowiska społeczności IX LO:
Rada Pedagogiczna, Pracownicy administracyjni, Rodzice i Uczniowie IX LO im. Klementyny Hoffmanowej wyrażają niepokój spowodowany docierającymi do szkoły informacjami o planowanym przez władze miasta przeniesieniu naszego liceum do innego budynku.

W ciągu ostatnich kilkunastu lat wielokrotnie pojawiały się w mediach doniesienia o podobnych planach. Utrudniało to normalną pracę szkoły, mogło mieć wpływ na decyzje kandydatów o wyborze naszego liceum i tworzyło niepotrzebną atmosferę destabilizacji. Było też powodem ograniczania środków na konieczne remonty i inwestycje. Mimo to najwyższym priorytetem było i jest dla nas pozostawienie szkoły na trwałe w obecnym miejscu. Jednocześnie uważamy za niezbędne wpisanie aktualnej lokalizacji szkoły w wieloletni plan zagospodarowania miasta.

Jeśli pozostawienie naszej szkoły w budynku przy ul. Emilii Plater 29 okaże się niemożliwe, oczekujemy zaakceptowania naszych warunków przeniesienia tj.:

1. Pozostawienia szkoły w obrębie ścisłego centrum Warszawy.

2. Przeprowadzki do w pełni przygotowanego budynku, po zakończonej adaptacji i nie w trakcie roku szkolnego.

3. Wyodrębnienia budynku i terenu przeznaczonych tylko dla naszej szkoły, oddzielonych w pełni od innych instytucji.

4. Zwiększenia powierzchni użytkowej szkoły do około 7500m2.

5. Zagwarantowania nowoczesnego wyposażenia i zwiększenia liczby izb lekcyjnych.

6. Przygotowania nowoczesnego zaplecza sportowego.

7. Spełnienia wszystkich aktualnych wymagań dotyczących budynków szkolnych (bhp, ppoż. itd.).

Od organów decyzyjnych oczekujemy konsultowania z nami działań podejmowanych wobec szkoły oraz pełnej informacji o planowanych przedsięwzięciach.
Źródło: Link do strony.

Więcej na stronach liceum w zakładce Przeprowadzka.

3 komentarze:

Anonimowy pisze...

Panie Pretm. Jeśli nie jesteś krypto-pisowcem i nie poperasz Kaczyńskiego Lecha w jarmule to skreśl osobny artykuł o święcie Hanuca w Warszawie. Podaję za www.rp.pl


Chanukę" obchodzono też przed Pałacem Kultury i Nauki. Pochodnie zapaliła m.in. prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Obecny był także ambasador USA Victor Ashe. Następnie rabin odmówił błogosławieństwo. Zapalaniu pochodni przyglądało się kilkadziesiąt osób: członkowie Gminy Wyznaniowej Żydowskiej i warszawiacy.

Niech to światło pozwoli nam na dzielenie wartości uniwersalnych, jednoczących wszystkich ludzi dobrej woli - stwierdziła Gronkiewicz-Waltz.

Anonimowy pisze...

http://www.rp.pl/galeria/2,1,237546.html

Anonimowy pisze...

omg omg

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.