11 gru 2008

Debata budżetowa.

Niestety nie miałem dzisiaj dostępu do transmisji rady miasta, więc ominęły mnie najważniejsze wystąpienia i pozostaje końcówka debaty na budżetem 2009.

Dwie radne Platformy żalą się, że sesja nie skończyła się wcześniej i nie zdążyły na warszawski wykład Dalajlamy. Jedna radna czekała 8 lat na przyjazd Dalajlamy a tu jakiś bezczelny budżet jej przeszkadza.

Przedstawiciele władz miasta nie odpowiadają na żadne pytania radnych opozycji a w wypowiedziach wiceprezydentów słuchać tylko poprzednia kadencja to, poprzednia kadencja tamto.

I z góry wiadomo, że poprawki opozycji trafią do kosza.

AKTUALIZACJA 16:55

Koalicyjna maszynka przemieliła poprawki do budżetu i odrzucono około 25 poprawek jeżeli dobrze policzyłem. Nie przyjęto żadnej propozycji radnych Prawa i Sprawiedliwości, choćby drobnej.

Tak głosowała koalicja PO-SLD nad poprawkami zgłoszonymi przez radnych opozycji (wybrane):

Środki na budowę Muzeum Pragi na nie, budowa linii Dworzec Zachodni-Wilanów na nie, dodatkowe pieniądze na adaptację Fortu Sokolnickiego na nie, budowa mediateki na Bielanach na nie, dodatkowe pieniądze na sieć internetową na Żoliborzu na nie, pieniądze na modernizację KS Spójnia na nie, budowa hali sportowej i dalsza modernizacja obiektów Polonii na nie, pieniądze na prace przygotowawcze do budowy Mostu na Zaporze na nie.

Głosowanie nad budżetem: 35 za, 12 przeciw, nikt się nie wstrzymał od głosu.

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

Co na to warszawiacy? słucham platformersów..

Anonimowy pisze...

450 baniek dla Waltera: TAK, TAK, TAK!

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.