14 lis 2008

Zazdrość stratega PO.

Fragment z Gazety Wyborczej i artykułu o Lechu Kaczyńskim:
(...)- Gdyby nie sukces Muzeum, Lech Kaczyński byłby dziś politycznie nikim - mówi mi strateg wyborczy PO. - To jego kapitał, na którym będzie jechał jeszcze bardzo długo. Co z tego, że budowaliśmy w stolicy mosty i drogi, skoro ludziom bardziej do serca przemawia Powstanie.
Źródło: Marcin Wojciechowski, Być jak Piłsudski, Gazeta Wyborcza, link do strony.

Biedna skrzywdzona Platforma, tak się napracowała przy tych mostach i drogach.

Być może Pan Anonimowy Strateg Wyborczy zapomniał, że niektórzy pamiętają jak "profesjonalnie" Platforma Obywatelska budowała swoje inwestycje i nie oceniają ich tylko na zasadzie "zbudowało się, nie ważne jak i nie ważne za ile, bo mogę dojechać do swojego ulubionego centrum handlowego."

Odświeżyć pamięć kilkoma przykładami?

Najwyższa Izba Kontroli o budowie Mostu Świętokrzyskiego i tunelu Wisłostrady:
Most Świętokrzyski w Warszawie budowano zbyt drogo, zbyt długo i bez pomysłu - wynika z kontroli NIK.

Najwyższa Izba Kontroli wyliczyła, że niepotrzebnie wydano co najmniej 10 milionów złotych. Wiąże się to -zdaniem NIK- z powołaniem niepotrzebnego ogniwa spółki "Trasa Świętokrzyska" jako inwestora.

NIK ustaliła, że na samą uroczystość przecięcia wstęgi wydano milion złotych. Natomiast 217 milionów złotych wydano niezgodnie z przepisami.
Źródło: Link do strony.
Magnetowidy, aparaty fotograficzne, komputery, kamery wideo, telewizory, a nawet samochody - wszystko za miejskie pieniądze.

Rzeczy te kupiono w związku z budową mostu Świętokrzyskiego i tunelu pod Wisłostradą. Wczoraj NIK ujawniła szczegóły kontroli. Realizację inwestycji oceniła jako "skrajnie niekorzystną". - Odkryliśmy też, że na miejski rachunek były kupowane zmywarki - mówi Zbigniew Wesołowski, wiceprezes NIK.
Źródło: Link do strony.

Całość raportu NIK: Informacja o wynikach kontroli realizacji inwestycji: Budowa Trasy i Mostu Świętokrzyskiego oraz tunelu Wisłostrady.

Najwyższa Izba Kontroli o budowie Trasy Siekierkowskiej:
Na budowie Trasy i mostu Siekierkowskiego Warszawa straciła prawie 30 mln zł. To efekt nadużyć stołecznych urzędników.

Na budowie Trasy i mostu Siekierkowskiego Warszawa straciła prawie 30 mln zł. To efekt nadużyć stołecznych urzędników. ŻW dotarło do raportu NIK, który nie zostawia na nich suchej nitki.

Najwyższa Izba Kontroli wzięła pod lupę największą stołeczną inwestycję ostatnich lat - most i Trasę Siekierkowską, warte ponad 700 mln zł. Ustalenia są szokujące. Miasto straciło na budowie 4-kilometrowej arterii ponad 29 mln zł! NIK twierdzi, że miasto dwukrotnie przepłaciło za projekt trasy i mostu, jaki opracowała pracownia architektoniczna Transprojekt Gdańsk.
Źródło: Link do strony.

6 komentarzy:

Anonimowy pisze...

no to aby uprzedzić fakty może już należy powiadomić NIK w sprawie środków przekazanych na budowę stadionu Legii. Może unikniemy straty kilkunastu milionów zł z kasy miejskiej?

Anonimowy pisze...

żeby tylko kilkanaście...

Anonimowy pisze...

A teraz pytanie tygodnia: co byście wybrali, korzystać z mostu, za który przepłacono (chociaż nie aż tyle, żeby prokuratura uznała to za podejrzane), czy tracić codziennie 30 minut jadąc naokoło, bo mostu nie ma? Tak bardzo jak nie znoszę HGW za to, że boi się podjąć jakąkolwiek decyzję, to Paweł Piskorski był najlepszym prezydentem naszego miasta od upadku PRL. I szczerze mówiąc nawet gdyby prawda było, że ileś osób się na tym dorobiło na lewo (chociaż nigdy nie przedstawiono na to żadnych dowodów, a PP wygrał nawet jakieś procesy o pomówienie w tej sprawie), to mi to bimba - bo wolę, żeby budowano w podejrzany sposób, niż żeby nic się nie działo.

pretm pisze...

bo wolę, żeby budowano w podejrzany sposób, niż żeby nic się nie działo.

No to ja mam taki kaprys, że wolę, aby było uczciwie.

Anonimowy pisze...

To cóż w takim razie przeszkadza Ci wystąpić w wyborach na prezydenta człowieku? Jak widze znasz się na wszystkim, jesteś nieomylny, bezstronny no i krystalicznie czysty jak PiS :)

pretm pisze...

Gdzie napisałem, że jestem nieomylny i znam się na wszystkim?

Publikowanie komentarza

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.