5 lis 2008

Straż Miejska odpowiada na artykuł dziennika Polska.

W artykule w dzienniku Polska The Times podsumowującym dwa lata działań Pani Prezydent w obszarze bezpieczeństwa (lub dokładniej braku działań), eksperci krytycznie wypowiadali się o zmianach w Straży Miejskiej.

Krytykowali "marnowanie potencjału" poprzez wysyłanie strażników głównie do źle zaparkowanych samochodów i "ściganie przysłowiowej babci z pietruszką". Całość podsumowania w Z bezpieczeństwem wciąż jest kiepsko.

Wirtualna Polska poprosiła o komentarz Straż Miejską. Pani Rzecznik Agnieszka Dębińska-Kubicka wymieniła następujące decyzje komendanta Straży Miejskiej, które mają świadczyć o jego sukcesach:

Decentralizacja straży miejskiej.

Zwiększenie interwencji dotyczących ruchu drogowego.

Stworzenie Elektronicznej Mapy Sytuacji w Warszawie. (Dla przypomnienia jeszcze za Lecha Kaczyńskiego wdrożono program autorstwa Władysława Stasiaka pod nazwą Warszawska Mapa Bezpieczeństwa.)

Akcja Zefir.

Ciekawy wątek dotyczy wyjścia Straży Miejskiej ze szkół:
Dlaczego strażnicy nie dyżurują już w placówkach oświatowych? -

Rzeczywiście, wyszliśmy ze szkół, ale stało się to na podstawie przeprowadzonych analiz. Nie ma sensu, aby w szkole siedziało dwóch strażników miejskich, jeśli w ciągu roku nie ma w takiej placówce żadnej interwencji - podkreśla rzecznik. - Chciałam jednak podkreślić, że zwiększyliśmy liczbę patroli, które pilnują bezpieczeństwa wokół szkół. Dodatkowo zostały uruchomione złote linie dla dyrektorów placówek. To specjalny numer, który umożliwia bezpośredni kontakt z patrolami. Jeśli coś się dzieje w okolicach budynku, zaalarmowany przez dyrektora patrol przyjeżdża w ciągu 10 minut na miejsce - dodaje.
Źródło: Link do strony.

Dla porównania, co zostało po poprzedniej kadencji w temacie Straż Miejska a szkoły (dokument z początku roku 2006):
W 2005 roku rozpoczął działalność Zespół Szkolny Straży Miejskiej, liczący obecnie ponad pół tysiąca funkcjonariuszy. Prowadzi on działania zmierzające do zapewnienia bezpieczeństwa dzieci w szkołach, podczas drogi do nich i powrotu do domu oraz w miejscach spędzania wolnego czasu po zajęciach. W skład Zespołu Szkolnego wchodzą patrole szkolne, posterunki szkolne oraz referat profilaktyki, który zajmuje się prowadzeniem zajęć z młodzieżą.

W swoich działaniach Zespół Szkolny Straży współpracuje z policja. Blisko połowa spośród 106 zmotoryzowanych patroli szkolnych jest wystawania wspólnie z policjantami. Strażnicy od lutego 2006 roku sprawdzają, przy pomocy psów przeszkolonych do wykrywania narkotyków, szkoły pod katem posiadania przez młodzież środków odurzających. W ciągu miesiąca wykryto kilka takich przypadków.

Tylko w ubiegłym roku wspólne patrole szkolne interweniowały wobec 5.036 przypadków nieletnich zagrożonych demoralizacja i 351 sprawców czynów karalnych na gorącym uczynku. Wylegitymowano 34 094 nieletnich. Strażnicy i policjanci 66084 razy skontrolowali miejsca gromadzenia się młodzieży.

3 komentarze:

Anonimowy pisze...

jeszcze takiej ściemy to nie czytałem, ale to typowe dla tej ekipy z porażki robią sukces. Wystarczy porozmawiać ze zwykłymi straznikami na ulicy.

Anonimowy pisze...

akcja Zefir? przecież to też nie jest nowość!!! wczesniej była akcja Zebra!!! to jakas paranoja!!! nazwę zmieniają i chwalą się!!

Anonimowy pisze...

Mderatorze, Brawa za ten blog. Nie wiem jak przesłać Tobie linki na priva, więc zamieszczę je tutaj. To statystyka GUS. Wystarczy porównać jak było za PiS, a jak jest za POlitycznego WALTza.


www.stat.gov.pl/cps/rde/xbcr/warsz/ASSETS_przeglad_01_2005.pdf
www.stat.gov.pl/cps/rde/xbcr/warsz/ASSETS_przeglad_02_2005.pdf
www.stat.gov.pl/cps/rde/xbcr/warsz/ASSETS_przeglad_03_2005.pdf
www.stat.gov.pl/cps/rde/xbcr/warsz/ASSETS_przeglad_04_2005.pdf

www.stat.gov.pl/cps/rde/xbcr/warsz/ASSETS_przeglad_01_2006.pdf
www.stat.gov.pl/cps/rde/xbcr/warsz/ASSETS_przeglad_02_2006.pdf
www.stat.gov.pl/cps/rde/xbcr/warsz/ASSETS_przeglad_03_2006.pdf
www.stat.gov.pl/cps/rde/xbcr/warsz/ASSETS_przeglad_04_2006.pdf

www.stat.gov.pl/cps/rde/xbcr/warsz/ASSETS_przeglad_01_2007.pdf
www.stat.gov.pl/cps/rde/xbcr/warsz/ASSETS_przeglad_02_2007.pdf
www.stat.gov.pl/cps/rde/xbcr/warsz/ASSETS_przeglad_03_2007.pdf
www.stat.gov.pl/cps/rde/xbcr/warsz/ASSETS_przeglad_04_2007.pdf

www.stat.gov.pl/cps/rde/xbcr/warsz/ASSETS_przeglad_01_2008.pdf
www.stat.gov.pl/cps/rde/xbcr/warsz/ASSETS_przeglad_02_2008.pdf

Wystarczy porównać dane z rozdziału XIV: bezpieczeństwo publiczne

Oraz link do bloga, chłopaka, który był w grupie narkotykowej Zespołu Zadaniowego Szkolnego. Wyniki grupy w zakładce "NARKOTYKI"

http://wiedzmin-wawa.blog.onet.pl/

Publikowanie komentarza

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.