7 lis 2008

Ratusz podsumował dwa lata w warszawskiej kulturze.


Informacja prasowa: Dwa lata Hanny Gronkiewicz-Waltz: Kultura w Warszawie.

Prezentacja z konferencji prasowej HGW:


Żeby lepiej obejrzeć prezentację należy kliknąć tutaj i wybrać opcję Full.

Żeby jednak nie było tak słodko:

Gazeta Wyborcza i artykuł Ochota bez Mędrzaka i etatów, czyli jak trzeci dyrektor warszawskiego teatru dowiaduje się z mediów, że zostaje zwolniony zamiast od dyrektora Biura Kultury. Jak ktoś dosadnie napisał: "Dyrektor Biura Kultury bez kultury".

AKTUALIZACJA No i jeżeli mówimy o kulturze i jej braku. Stołeczna:
(...) Przez blisko godzinę pani prezydent próbowała udowodnić, jak ważna jest dla niej kultura, po czym zaskoczyła wszystkich swoją reakcją, gdy aktorzy Teatru Ochoty - Cezary Morawski i Agnieszka Sitek - próbowali wręczyć jej list w obronie dyrektora tej sceny Tomasza Mędrzaka. Kilka dni temu pisaliśmy w "Gazecie", że dyrektor Mędrzak z mediów dowiedział się, że miasto nie zamierza mu przedłużyć kontraktu bez podania konkretnych zarzutów.

List podpisali aktorzy, m. in. Zofia Kucówna, Jerzy Zelnik, Teresa Lipowska, ale Hanna Gronkiewicz-Waltz nie chciała go przyjąć. - Proszę się zgłosić do mnie w godzinach urzędowania na plac Bankowy. Przyjmuję w środy - oświadczyła ostro. Aktorzy opuścili salę. Pani prezydent zapowiedziała oddanie Teatru Ochoty w ręce pozarządowej organizacji kultury wyłonionej w konkursie.
Źródło: Link do strony.

Cała HGW.

1 komentarz:

Anonimowy pisze...

Według Ratusza kultura ma być przede wszystkim "efektywna". Teatry, zdaje się, mylą z bufetami.

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.