4 lis 2008

Polska The Times podsumowuje obszar bezpieczeństwa.


Miażdżąca krytyka osiągnięć Hanny Gronkiewicz Waltz w obszarze bezpieczeństwa dokonana przez dziennik Polska The Times.
Dwa lata urzędowania Hanny Gronkiewicz-Waltz nie poprawiły bezpieczeństwa mieszkańców stolicy. Według ekspertów, dużym błędem była wprowadzona prezydent reforma straży miejskiej.

Funkcjonariusze zniknęli niemal ze wszystkich placówek oświaty, bo skierowani zostali głównie do źle zaparkowanych samochodów i babć handlujących pietruszką na ulicy. Za rządów Lecha Kaczyńskiego strażnicy kierowani byli do walki z handlarzami narkotyków i osiedlowymi bandytami - pisze "Polska".
Źródło: Link do strony.

Dalej jest między innymi o:

"prezydent nie zrealizowała ani jednej inwestycji realnie zwiększającej bezpieczeństwo"

Brak Centrum Koordynacji Ratunkowej.

Kamery monitoringu w nowych autobusach, ale "w ciągu minionych dwóch lat nie pojawiła się bowiem ani jedna nowa kamera na stołecznych ulicach." (pretm - tu chodzi raczej o to, że żadna nowa kamera nie została kupiona przez aktualną władzę).

Na plus zwiększenie dotacji dla policji.

PS Temat ciekawszy niż Legia Honorowa? Skądże znowu, trzeba grać ofiarę kaczyzmu to może mainstream nie zainteresuje się podsumowaniami.

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

Kamery na ulicach nie wpływają na bezpieczeństwo. Sąd przeciwny, czeka na konkluzywne badania naukowe. A takich wciąż brak.

Jeśli kamery wpływają na cokolwiek to na oglądalność serwisów informacyjnych, w których można wieczorem przedstawić nagranie z CCTV z obrazem przestępstwa lub wypadku.

Cieszę się, że nie zdecydowano się w ostatnich latach na zakupy kolejnych systemów tego typu.

pretm pisze...

Dokument "Warszawski Program Zapobiegania Przestępczości oraz Ochrony Bezpieczeństwa Obywateli i Porządku Publicznego":

Od wielu lat miasto stołeczne Warszawa prowadzi działania związane z monitorowaniem przestrzeni publicznej. Celem tych działań jest zapewnienie bezpieczeństwa jego mieszkańcom, jak i osobom przybyłym, a także ich mieniu. Mając na względzie sprawną realizację powyższego, uchwałą Rady Miasta Stołecznego Warszawy (z dnia 27 marca 2003 r.) został utworzony Zakład Obsługi Systemu Monitoringu (ZOSM).

W roku 2007 operatorzy ZOSM ujawnili i przekazali do realizacji Policji oraz Straży Miejskiej 11 689 zdarzeń. Z tego w poszczególnych kategoriach:
rozbój, gwałt, ciężkie uszkodzenie ciała – 42,
kradzieże – 203,
włamania – 14,
bójka, pobicie – 667,
handel narkotykami, środkami odurzającymi – 63,
nietrzeźwy kierowca – 151,
pomoc w ujawnieniu przestępstwa – 61,
uszkodzenie mienia – 313,
wykroczenia (czyny chuligańskie, zażywanie narkotyków, osoby nieletnie bez nadzoru, osoby poszukiwane, osoba leżąca, kolizje drogowe, nielegalne spożywanie alkoholu, nielegalne plakatowanie) – 10 175.


Informacje Zakładu Obsługi Systemu Monitoringu:

System jest rozbudowywany oraz obsługiwany przez Zakład Obsługi Systemu Monitoringu wizyjnego, który powstał w 2003r. Kierowana przez dyrektor Ewę Rytel jednostka ma za zadanie obserwację miejsc szczególnie zagrożonych, dostarczanie materiału dowodowego wysokiej jakości oraz zapobieganie przestępstwom szczególnie uciążliwym dla mieszkańców, np.: kradzieży samochodów, kradzieży kieszonkowych czy bójek.

Miejski system monitoringu wizyjnego poprawia bezpieczeństwo w każdej europejskiej metropolii. Jest niezbędnym, nowoczesnym elementem w walce z przestępcami. Jak pokazuje przykład, choćby Wielkiej Brytanii, skuteczny system musi być stale rozbudowywany. W tych miejscach Warszawy, w których już działa, przestępczość spadła nawet o 60%. Dlatego warto wydawać na niego pieniądze – mówi dyrektor Zakładu Obsługi Systemu Monitoringu Ewa Rytel.


Podsumowanie poprzedniej kadencji:

System monitoringu wizyjnego to jeden z bardziej skutecznych działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa w mieście; w miejscach, gdzie zostały zainstalowane kamery, liczba przestępstw i wykroczeń spadła o ok. 50-70%.

Z dotychczasowych doświadczeń pracy miejskiego monitoringu wizyjnego wynika, że odgrywa on znaczną rolę przy ograniczaniu zagrożeń bezpieczeństwa publicznego, zarówno przez radykalne przyspieszenie interwencji służb mundurowych, jak też przez wywieranie efektu prewencyjnego na przestępców, zmniejsza straty ponoszone przez mieszkańców Warszawy z tytułu przestępstw.


"Ograniczenie zagrożeń bezpieczeństwa".

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.