7 lis 2008

O CNK w dzienniku Polska.

Duży artykuł warty polecenia o Centrum Nauki Kopernik w dzienniku Polska The Times: Piaskownica Nobla.

Jeden fragment, którego pewnie nie przeczytacie nigdzie indziej:
(...) Centrum stało się marzeniem prof. Łukasza Turskiego od chwili, kiedy w latach 70. po raz pierwszy zobaczył taką instytucję w USA. - Ale wtedy nie mogłem w Polsce nawet marzyć o kolorowym papierze toaletowym - dowcipkuje fizyk. - A co dopiero o takim Centrum!

Po rewolucji w 1990 roku próbowałem rozmawiać o tym ze wszystkimi władzami Warszawy. Uważnie wysłuchał mnie dopiero Lech Kaczyński.

Może to dziś zabrzmi jak bajka, ale w efekcie do jednego stołu zasiedli politycy przeciwnych sobie opcji, by podpisać decyzję o powstaniu tego miejsca.

W ten sposób profesor Turski wspomina rok 2004, kiedy to ówczesny minister nauki prof. Michał Kleiber, minister edukacji Krystyna Łybacka i prezydent RP Lech Kaczyński, wówczas głowa stołecznego ratusza, postawili milowy krok w kierunku popularyzacji nauki w Polsce.
Źródło: Iza Michalewicz, Piaskownica Nobla, Polska The Times, link do strony.

Ale przecież Lech Kaczyński nic w tej Warszawie nie zrobił (oprócz MPW dodają czasami ci co bardziej łaskawi). Musiał się Panu Profesorowi Prezydent Lech Kaczyński z kimś pomylić.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.