12 lis 2008

I po zabawie, czyli "polityka trudnego pieniądza" w akcji.

Kilka godzin temu podpisano umowę na modernizację stadionu Legii:Mirosław Czekaj, skarbnik miasta tydzień temu:
Gazeta Stołeczna: Czy finanse miasta czeka załamanie?

Mirosław Czekaj: Będzie ciężko, ale damy radę. Musimy zacisnąć pasa. Właśnie ogłosiliśmy "politykę trudnego pieniądza". Mówiąc wprost: na sprawy bieżące możemy wydać tylko tyle, ile akurat mamy dochodów bieżących. I ani złotówki więcej.

Przez to w przyszłym roku nie będzie więcej pieniędzy m.in. na edukację, kulturę, zdrowie, pomoc społeczną, sport. Tyle samo co w tym roku dostaną więc domy kultury, szpitale czy szkoły.
Źródło: Link do strony.

Żadnej dyskusji dlaczego stadion ma kosztować więcej niż np. modernizacja stadionu Lecha, modernizacja stadionu w Krakowie, czy nawet budowa nowego stadionu we Wrocławiu (w przeliczeniu na jedno krzesełko).

Żadnej dyskusji o możliwym obniżeniu kosztów modernizacji Legii poprzez zmianę projektu.

Żadnej dyskusji o wykorzystaniu przez Legię przyszłego Stadionu Narodowego.

ITI i HGW może sobie dzisiaj powiedzieć:


14 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Do kogo nalezy stadion Legii?

Anonimowy pisze...

Idąc Twoim tokiem myślenia, każdy kibic może przynieść sobie krzesełko. Full serwice tanio, pięknie, a jak reprezentacyjnie. Budowa nowego jest zwykle niż przebudwoa starego. A czemu zawsze możesz zapytać to zadna tajemnica

Anonimowy pisze...

a stadion należy do tego o którym mowa w starym przysłowiu pszczół superficies solo cedit. Szukajcie a znajdziecie ....

pretm pisze...

A co z tego, że należy do miasta?

Nie zmienia to faktu, że trzeba wydać prawie 500 milionów złotych w momencie gdy obok budowany jest nowy Stadion Narodowy.

pretm pisze...

Żeby była jasność: Nie kwestionuję konieczności modernizacji stadionu, ale nie za takie pieniądze i nie w momencie kiedy obok budujemy duży stadion piłkarski.

Anonimowy pisze...

Legia nalezy do ITI - dlaczego finansuja budowe z panstwowej kasy?

Anonimowy pisze...

cóż, za pomoc w wygranych wyborach trzeba sie jakos odwdzieczyc. Padło teraz akurat na HGW

Anonimowy pisze...

"Idąc Twoim tokiem myślenia, każdy kibic może przynieść sobie krzesełko. Full serwice tanio, pięknie, a jak reprezentacyjnie."

czekaj czekaj. Chcesz zasugerować ze we Wrocku i Krakowie kibice będą musieli przychodzić ze składanymi krzesełkami? I tam też stadiony dla ITI budują?

Anonimowy pisze...

tia bo akurat stadion Legii jest niezbędny dla mieszkańców...jeszcze żeby stadion był atrakcją turystyczną to drużyna musi być mocna na murawach europejskich a to przecież jest prowincjonalna zbieranina...
ja osobiście wolałbym Muzeum Sztuki Współczesnej.

Anonimowy pisze...

Też bym wolał Muzeum Sztuki Współczesnej, ale wszystko na to wskazuje, że pójdziemy na jego otwarcie jako dziadkowie. Możliwe że zabiorę ze sobą wnuka albo wnuczkę .....

pretm pisze...

Możliwe że zabiorę ze sobą wnuka albo wnuczkę .....

Pani Prezydent zapytana przez Jacka Żakowskiego kiedy druga linia metra, też odpowiedziała, że może wnuczki zaprowadzą ich na otwarcie tej linii.

Anonimowy pisze...

A propos Muzeum to zanim zaczniecie pisać zainteresujcie się ile poprawek po zakończonym przetargu wprowadza projektant. Na dobra sprawę powinny być w związku z tym nowe przetargi ....

Anonimowy pisze...

Jeszcze się okaże ze stadion za 460 mln ma klub który w przyszłym roku nie zagra w pucharach, bo inni go wyprzedzą (np. Wisła, GKS i Lech), a miejsca są trzy w lidze i jeden w Pucharze Polski

I to dopiero będą jaja.... :)

pretm pisze...

ile poprawek po zakończonym przetargu wprowadza projektant

A jak miasto chce upchać tam teatr to jest OK, jeżeli chodzi o poprawki?

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.