2 lis 2008

Ciężkie czasy nadeszły dla budżetu. Podobno.

W październiku dużo uwagi poświęciłem wydatkom różnego rodzaju.

Zainspirowany kolejnymi wezwaniami "musimy oszczędzać" uważniej przyglądałem się na co Ratusz wydaje miejskie pieniądze.

I wyszło tak:

3.8 miliona złotych na najdroższą zabawę sylwestrową organizowaną z Polsatem. 300 tysięcy więcej niż rok temu i dwukrotnie więcej niż zmierza wydać Kraków i Wrocław. A to wszystko w ramach wyścigu telewizji po największą sylwestrową oglądalność.

2.5 miliona złotych na dekoracje świąteczne zainstalowane na trzy miesiące na Starówce. Ponad dziesięć razy więcej na lampki, girlandy świetlne i światełka niż rok temu.

1 milion złotych na dofinansowanie projektu "Nobel 25", czyli organizację koncertu z okazji obchodów 25. rocznicy przyznania pokojowej Nagrody Nobla Lechowi Wałęsie. Musi być drogo i wystawnie, aby media mogły w przyszłym miesiącu ogłosić zwycięstwo imprezy Lecha Wałęsy nad obchodami 11 listopada organizowanymi przez Lecha Kaczyńskiego.

800 tysięcy złotych na opracowanie Strategii Rozwoju Turystyki m.st. Warszawy do 2020 r, aby Katarzyna Ratajczyk (szefowa promocji) dowiedziała się po dwóch latach urzędowania "na czym generalnie ta turystyka w mieście ma polegać".

182 tysiące złotych dla Agory za zorganizowanie imprezy na otwarcie ostatnich stacji metra pod patronatem Gazety Wyborczej i wszystkich możliwych spółek medialnych tej firmy. Gazeta promowała siebie, Pani Prezydent promowała swoją osobę jako tą, która sama cztery stacje i całą pierwszą linię zbudowała, a płacono z budżetu miasta.

38 tysięcy złotych, aby w przedostatni weekend października 65 pracowników Biura Podatków i Egzekucji mogło szkolić się w eleganckich wnętrzach Pałacu Ossolińskich w Sterdyni.

Poszczególne wydatki mogą się wydawać drobnymi w porównaniu do całego budżetu, ale nie należy zapominać, że budżet również składa się z takich kwot.

Ale są też dobre informacje: Według dziennika Polska w przyszłym roku Ratusz ma zamiar oszczędzać "na papierze i przyborach biurowych."

5 komentarzy:

Anonimowy pisze...

"1 milion złotych na dofinansowanie projektu "Nobel 25", czyli organizację koncertu z okazji obchodów 25. rocznicy przyznania pokojowej Nagrody Nobla Lechowi Wałęsie. Musi być drogo i wystawnie, aby media mogły w przyszłym miesiącu ogłosić zwycięstwo imprezy Lecha Wałęsy nad obchodami 11 listopada organizowanymi przez Lecha Kaczyńskiego."

Do tego to akurat wystarczyłoby zrobić prywatkę w akademiku :). Patrząc w jakim tempie plan zrobienia BALU dla Całego Swiata, spada do roli podrzędnej imprezki :D

pretm pisze...

Według Kancelarii Prezydenta tzw. "Bal prezydentów" miał nawet w pełnej obsadzie kosztować dwa razy mniej niż dofinansowanie do Nobla 25.

A że będzie mniejszy to tym lepiej. Mniejszy koszt.

Anonimowy pisze...

Nie rozumiem, dlaczego miasto ma finansować tę imprezę? A kto zasponsoruje imprezę noblowską dla znanej poetki chwalącej josefa wissarionowicza?

Anonimowy pisze...

Pretm - zapytaj swojego ukochanego wodza o oszczędności na premiach np. Aurelii, a potem pisz de bzdury.

pretm pisze...

@Anonimowy 22:45

Co to ma do rzeczy w tekście o Ratuszu rządzonym przez HGW?

Wskaż te bzdury, proszę bardzo.

Zakwestionuj coś jeśli chcesz z powyższego postu, ale nie produkuj się na tematy nie mające z nim nic wspólnego.

Publikowanie komentarza

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.