21 lis 2008

Ratusz chce przeznaczyć 30 milionów na modernizację budynku przy ul. Hożej 88.

W nawiązaniu do sprawy przeprowadzki Liceum Hoffmanowej i zbudowania na miejscu szkoły Centrum Biurowo Usługowego "Porta Varsovia".

Oto co przynosi najnowsza uchwała w sprawie zmian w budżecie Warszawy na rok 2008, która będzie głosowana na następnej sesji rady miasta:

Modernizacja budynku Zespołu Szkół Samochodowych i Licealnych Nr 1 przy ul. Hożej 88 ma kosztować w następnych dwóch latach ponad 30 milionów złotych.

To ten budynek do którego ma być przeniesione liceum według planów Ratusza.Ciekawe jak to się Ratuszowi kalkuluje w stosunku do ceny jaką można otrzymać za działkę na której teraz mieści się Liceum.

Jeżeli chcecie zobaczyć jak ma wyglądać Porta Varsovia to proszę bardzo: "Zespół najwyższych w Polsce biurowców Porta Varsovia".

Ekstra wszystko "cudownie" pasujące do siebie.

Inne ciekawa pozycja w uchwale:
"Zwiększa się zaplanowane wydatki o kwotę 50.300.000 zł, którą przeznacza się na wykup gruntów pod budowę nowych placówek oświaty publicznej na terenie Wilanowa Zachodniego."

4 komentarze:

Anonimowy pisze...

miastu się nie kalkuluje ale urzędnikom, którzy dostali "prowizję" napewno.

pretm pisze...

Poczekamy, będę się przyglądał.

Anonimowy pisze...

tak ogólnie to bardzo fajnie, że powstaną takie budynki ale, no właśnie jedno ale! mogli postarac się o taką kasę za działkę żeby postawić nawet w innym miejscu równie nowoczesną szkołę!

pretm pisze...

Cytat z Dziennika:

Działkę, na której stoi DC LO im. Klementyny Hoffmanowej, trzy lata temu wyceniano na 10 mln euro. Dziś jest warta o wiele więcej.

Ile przez trzy lata może wynieść wzrost takiej działki? Dwukrotnie? Nawet przy uzyskaniu 75 milionów złotych 40% i tak trzeba będzie wydać na modernizację budynku przy Hożej.

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.