6 paź 2008

Trzy minuty szaleństwa na żywo, czyli Julia Pitera o nowym stadionie Legii.

Wygląda na to, że kolejny prominentny polityk Platformy będzie bronił decyzji o przeznaczeniu prawie pół miliarda złotych na modernizację stadionu Legii do ostatniej kropli krwi i wbrew logice.

Julia Pitera pytana przez Igora Janke w TV Puls o decyzję zwiększającą budżet projektu, powiązała z głosowaniem radnych polidowej koalicji w Radzie Warszawy i Lecha Kaczyńskiego i Michała Borowskiego. Gdzie w tym Hanna Gronkiewcz Waltz? Ona według Pani Minister nie podejmowała decyzji. Sprawa jest zamknięta i Julia Pitera nie będzie jej sprawdzać, bo ktoś mógłby ją posądzić o prześladowanie PiSu (!) Kabaret.

Przypomnijmy: Kiedy Kazimierz Marcinkiewicz podpisywał umowę to w budżecie zarezerwowano na ten cel 180 milionów złotych. To Hanna Gronkiewicz Waltz wnioskowała w czerwcu 2007 do Rady Warszawy o zwiększenie tej kwoty do ponad 350 milionów złotych. To ponownie Hanna Gronkiewicz Waltz wnioskowała do Rady Warszawy we wrześniu 2008 o zwiększenie budżetu do 465 milionów złotych. Pani Prezydent podejmowała decyzje w tym procesie i tego Pani Minister nie uda się zakrzyczeć.

Nikt nie kwestionuje konieczności modernizacji stadionu, ale nie za taką kwotę w obecnych okolicznościach i nie takich rozmiarów przy jednoczesnej budowie Stadionu Narodowego.

Fragment dyskusji w TV Puls:

6 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Żulia Pitera wizualnie ewoluuje w kierunku zniszczonej intensywnym życiem zawodowym "damy do towarzystwa". A Janke to mięczak, dał się zakrzyczeć tej prostackiej cwaniarze i albo nie przygotował się do rozmowy, albo nie dostał zgody na zadawanie "niewygodnych" pytań. No i stanęło na tym, że "Kaczyński i Marcinkiewicz dali Walterowi pół miliarda".

pretm pisze...

Igor Janke zadawał dobre pytania, ale trudno dyskutować z Piterą kiedy wchodzić na te histeryczne tony.

Anonimowy pisze...

Ze ślepym nie dyskutuje się o kolorach!

Anonimowy pisze...

skończy marnie, zobaczycie

Anonimowy pisze...

Janke czy Pitera?

Anonimowy pisze...

Pani Poseł proszę niech Pani nie występuje w tv ośmiesza się Pani i mam Wrażenie że ma Pani Ludzi za idioty

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.