8 paź 2008

Rozpoczęcie użytkowania Mostu Północnego: wrzesień 2011.

Poniżej zamieszczam zaktualizowany harmonogram pierwszego etapu budowy Trasy Mostu Północnego (od węzła z ul. Pułkową do węzła z ul. Modlińską), który jest załącznikiem do odpowiedzi na interpelację Pani Radnej Joanny Sasak:Oryginalny harmonogram zaprezentowany rok temu:AKTUALIZACJA 18:30

Co mówiono na przestrzeni ostatnich dwóch lat o terminach realizacji tej inwestycji:

Program wyborczy Platformy Obywatelskiej na lata 2006 - 2010:
Skończymy z gadaniem o Moście Północnym, my go zbudujemy!
Grudzień 2006 i termin rozpoczęcia budowy:
Rzeczpospolita: Gdy spotkamy się za rok (czyli w grudniu 2007), z czego będzie można panią rozliczyć?

HGW: (...) Zaczniemy budowę mostu Północnego.
Źródło: Link do strony.

Styczeń 2007 i termin zakończenia:
Wiceprezydent stolicy Jacek Wojciechowicz podkreślił, że most łączący Białołękę z Bielanami na pewno zostanie zbudowany do 2010 r.
Źródło: Link do strony.

Czerwiec 2007 i termin zakończenia:
- Most Północny i Most Krasińskiego będą projektowane niemal równolegle – podkreśliła Prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz, na briefingu który odbył się w tym samym miejscu, gdzie podczas kampanii wyborczej ówczesna kandydatka na prezydenta miasta, przedstawiała swoje plany związane z Mostem Północnym.

W 2010 r. będzie można pojechać Mostem Północnym – dodała. Natomiast Mostem Krasińskiego warszawiacy będą mogli przejechać kilka tygodni wcześniej.
Źródło: Link do strony.

Marzec 2008 i komunikat Zarządu Dróg Miejskich o rozpoczęciu inwestycji:
Most Północny: budowa rozpocznie się w tym roku.

(...) Wszystko wskazuje więc na to, że rozpoczęcie budowy Mostu Północnego przed końcem roku jest realne.
Źródło: Link do strony.

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

Proszę mi wyjaśnić, w czym tkwi problem w budowie tego mostu. Już raz przetarg był rozstrzygnięty, a następnie unieważniony (2007) przez nowe władze.
Co jest powodem tych opóźnień?

pretm pisze...

Klątwa Mostu Północnego. Przetarg, który był odwołany na początku 2007 to przetarg zorganizowany jeszcze przez poprzednie władze.

Ekipa HGW uznała, że oferty w przetargu są za drogie (1 miliard 600 tysięcy złotych najtańsza oferta), bo formuła "projektuj i buduj" skłania do zawyżania cen. Przetarg unieważniono i zmieniono formułę, tak aby najpierw wybrać projektanta, a później pod gotowy projekt szukać wykonawcy.

Obiecano również, że most będzie gotowy do 2010 roku. Czy wyjdzie taniej niż 1.6 miliarda? Na razie w budżecie na samą budowę już przeznaczono 1.2 miliarda.

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.