19 paź 2008

Polsat oczekiwał, miasto zapłaci?

W nawiązaniu do Prawie 4 miliony złotych na zabawę sylwestrową?

Ratusz ma zamiar wydać z miejskiego budżetu prawie 4 miliony złotych na zabawę sylwestrową organizowaną wspólnie z Polsatem. Plus w tym okresie wydać 2.5 miliona złotych na dekoracje świąteczne na Starówce.

Radni będą głosować w czwartek a komisja finansów ma opiniować ten wydatek dzień wcześniej.

Dlaczego prawie 4 miliony złotych? Wyjaśnia to w Gazecie Krakowskiej Filip Berkowicz, pełnomocnik prezydenta ds. kultury i promocji Krakowa, gdzie rok temu organizowano imprezę z Polsatem:
(...) Organizacją sylwestra w Rynku zajmuje się Krakowskie Biuro Festiwalowe. Pracownicy nie chcą jednak ujawnić swych planów. - Pod koniec października wydamy oświadczenie na temat tej imprezy - mówi Anna Miśkiewicz, specjalista ds. promocji z KBF.

Bardziej rozmowny jest pełnomocnik Filip Berkowicz. Zdradza, że prowadzone są rozmowy z TV Polonia i TVN.

- Oferty są bardzo ciekawe, ale dla nas najbardziej interesujące jest zapewnienie najlepszego programu na sylwestra tu w Krakowie. Mniej interesuje nas konkurencja trzech stacji telewizyjnych, jak to było w tamtym roku. Kanał jest wybierany pilotem i to staje się podstawą do turnieju telewizji, kto wygrał w rankingach. A miasta wykładają na to kolosalne pieniądze - zauważa pełnomocnik.

- Wiemy, że Wrocław i Warszawa na organizację przeznaczyły ponad 4 mln zł, bo takiej kwoty oczekiwały stacje również od nas. My za wiele mniejsze pieniądze będziemy mieć światową gwiazdę i najlepszą w Polsce zabawę - dodaje.

Sprawdzamy więc we Wrocławiu. Rafał Florczak z biura prasowego Urzędu Miasta Wrocławia jest informacjami o wydatkach na transmisję telewizyjną zaskoczony.

- W zeszłym roku wydaliśmy na współpracę z telewizją milion zł i w tym roku wydamy niewiele więcej - zapewnia.
Źródło: Link do strony.

Nie wątpię, że sam Polsat tak jak to było w Krakowie wyłoży porównywalne lub większe pieniądze na np. promocję tej zabawy. Tylko czy warto kosztem czterech milionów złotych z miejskiej kasy brać udział w tej konkurencji pomiędzy stacjami telewizyjnymi?

Mam nadzieję, że radni powiedzą "nie" i wymuszą negocjacje tego budżetu.

Aktualna lista "gwiazd": Edyta Górniak, Kayah, Łukasz Zagrobelny, Muniek Staszczyk, Feel i jak napisał serwis wirtualnemedia.pl: "zespoły wykonujące utwory słynnej szwedzkiej grupy ABBA". Plus taka ciekawostka:
Nie ustalono jeszcze w którym punkcie stolicy odbędzie się impreza. Telewizja Polsat odrzuciła lokalizację zabawy na Placu Defilad. Sylwester 2007 zorganizowany w tym punkcie nie cieszył się bowiem rekordowym zainteresowaniem.
Źródło: Link do strony.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.