22 paź 2008

Nowa definicja sukcesu: Nie zbankrutowaliśmy.

Dwie informacje z Życia Warszawy:
Stołeczni urzędnicy podpisali właśnie umowę z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym na nowy kredyt – 288 mln zł.

– To duży sukces – słyszymy w ratuszu. – Ten kredyt pozwoli uratować tegoroczny budżet. Gdyby nie udało się wynegocjować tej umowy z EBI, dziś na sesji Rada Warszawy musiałaby dokonać drastycznych cięć w inwestycjach. Nawet na ponad pół miliarda złotych.
Źródło: Link do strony.

A co zajmuje innych urzędników Ratusza? Wydanie prawie czterech milionów złotych na zabawę sylwestrową, o której piszę od tygodnia. Dlaczego tak drogo? Bo tak chce Katarzyna Ratajczyk:
Tegoroczna impreza ma kosztować miasto ponad 3,8 mln zł, o 0,3 mln więcej niż rok temu.

– Dlaczego tak drogo? – pytają od razu stołeczni radni, którzy dziś na sesji mają dać zgodę na ten wydatek.

M. in. dlatego, że ratusz postanowił ściągnąć z Niemiec i Australii zespoły coverowe wykonujące przeboje zespołu Abba.

– To tak na fali popularności filmu i płyty „Mamma Mia!” – wyjaśnia szefowa miejskiego Biura Promocji Katarzyna Ratajczyk. – W sylwestra publiczność najlepiej bawi się przy lekkiej muzyce, którą zna i lubi. Nie będzie żadnych niszowych wykonawców ani wyrafinowanych kompozycji – zapowiada.

Dotarliśmy do wstępnego kosztorysu. Honoraria artystów mają pochłonąć niecały milion złotych, technika – drugi milion, scena i ochrona – po 600 tys. zł, a ok. 300 tys. hotele i tzw. koszty produkcji.
Źródło: Link do strony.

Jak można się zgodzić na najdroższego sylwestra w Polsce, kiedy urzędnicy od finansów mówią, że kolejnym kredytem uratowali budżet w tym roku?

To co z tego, że 4 miliony wyglądają na mały wydatek w porównaniu do całego budżetu. Jutrzejszy głos na nie i zmuszenie Ratusza do negocjacji tej kwoty będzie bardzo dobry sygnałem, że w trudnej sytuacji należy ograniczać zbędne wydatki.

Udział w konkurencji telewizji o oglądalność za pomocą miejskich pieniędzy jest zbędnym wydatkiem.

1 komentarz:

Anonimowy pisze...

benzyny i IGRZYSK!!!! co za pustaki:(

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.