24 paź 2008

Najlepszy komentarz do jutrzejszej imprezy z udziałem Hanny co pierwszą linię zbudowała.

Nic dodać, nic ująć. Komentarz Gdy urzędnik nie wie co robić, robi event autorstwa Joanny Sopyło, zamieszczony na Brief.pl

Fragment:
(...) Impreza jakiej nie powstydziłaby się niejedna agencja eventowa – tylko dlaczego jest ona organizowana z tak błahej okazji? Prawdopodobnie dlatego, że gdy urzędnicy nie mają się czym pochwalić, jeśli chodzi o dalszy rozwój metra, pokazują mieszkańcom, jakiego dzieła dokonali w 25 lat, budując kilkanaście stacji podziemnego środka transportu.

Uroczyste otwarcie warszawskiego metra przywodzi na myśl inne wysiłki urzędników, które nie mają innej funkcji niż sprawianie dobrego wrażenia i kreowanie własnego wizerunku. Mistrzem w tego typu działaniach był w trakcie kampanii poprzedzającej wybory prezydenckie w Warszawie Kazimierz Marcinkiewicz. Ówczesny komisarz stolicy przecinał wszystkie możliwe wstęgi na mostach, w szpitalach i wbijał łopaty pod budowę nowych projektów. Nie mógł się pochwalić konkretnymi dokonaniami, więc przynajmniej starał się być widoczny.

Hanna Gronkiewicz-Waltz szybko zaczęła go naśladować.


Wystarczy przypomnieć uroczysty spacer po odrestaurowanym Krakowskim Przedmieściu, któremu przewodziła pani prezydent, a o którym pisały wszystkie gazety. Jednak mało kto wspominał, że trakt był remontowany dużo dłużej niż pierwotnie planowano i że była to praca, którą trzeba było i tak wykonać.
Źródło: Link do strony.

Szkoda, że Gazeta Stołeczna zaangażowana w te uroczystości nie dostrzega tej farsy, która ma służyć przykryciu zalewu kiepskich informacji z warszawskiego Ratusza i ładnie opakować podsumowanie drugiego roku prezydentury.

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

g. stołeczna i HGW to jedna wielka farsa

Anonimowy pisze...

"Dzięki o Generale, składamy dzięki" - tak śpiewała dziś Hanna Bufetowa-Waltz, na melodię, którą zapamiętała z czasów działalności w kółku różańcowym pod wezwaniem Świętego Bolesława z Polanki.

http://www.dziennik.pl/wydarzenia/article256537/Stolica_dziekuje_Jaruzelskiemu_za_metro.html

Publikowanie komentarza

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.