10 paź 2008

"Miasta przyjazne biznesmenom" - spadek o pięć pozycji. Komunikacja prawie na dnie.

Tym Ratusz nie pochwali się w swoich reklamówkach, ani w komunikatach prasowych. Fragment z artykułu dziennika Polska The Times Biznesmeni wolą Pragę od Warszawy:
Biznesmeni wolą wybrać na siedzibę swojej firmy Pragę lub Budapeszt niż Warszawę - wynika z najnowszego raportu Cushman & Wakefield "Najlepsze miasta Europy na ulokowanie dziś działalności gospodarczej" (październik 2008).

Stolica Polski zajmuje w nim dopiero 24. miejsce spośród 34 miast ujętych w rankingu. To gorzej niż w zeszłym roku, kiedy była na 19. Rajem dla przedsiębiorców pozostaje niezmiennie Londyn.

European Cities Monitor to odbywające się co roku badanie opinii kadry menedżerskiej i osób odpowiedzialnych za lokalizację 500 najlepszych firm europejskich. Pytani są m.in. o to, czy w danym mieście jest łatwo zdobyć klientów i kontrahentów, znaleźć wykwalifikowanego pracownika, jak łatwo można się tam poruszać oraz jaki klimat do prowadzenia działalności tworzy rząd.

Warszawa w 2008 r. poprawiła tylko trzy z dwunastu wskaźników.

Znalazła się na pierwszym miejscu pod względem kosztów zatrudnienia pracowników (w ub.r. wyprzedził ją Bukareszt), pod względem klimatu gospodarczego tworzonego przez rząd - na drugim (wyprzedza ją Dublin), a dzięki coraz łatwiejszym kanałom dotarcia do klientów i kontrahentów z 17. miejsca wskoczyła na 15.

(...) Z raportu wynika, że najbardziej w Warszawie pogorszyła się komunikacja - tu z 24. miejsca spadliśmy aż na 30. - Pod tym względem sytuacja jest dramatyczna. Miasto i drogi wjazdowe stoją w korkach- mówi Roman Rewald.
Źródło: Robert Biskupski, Biznesmeni wolą Pragę od Warszawy, Polska The Times, link do strony.

„Miasto i drogi wjazdowe stoją w korkach.” Jakie korki???? :)

1 komentarz:

Anonimowy pisze...

"Tym Ratusz nie pochwali się w swoich reklamówkach, ani w komunikatach prasowych." - pochwali, pochwali :-). 24 miejsce na 34 to prawdziwy sukces, bo przecież konkurowaliśmy z Londynem! :-) Cieszmy się, że nie jest gorzej, a podczas drugiej kadencji postaramy się Londyn gonić :-) W każdym razie nasze wysokie miejsce utrzymamy! :-)

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.