26 paź 2008

Liceum Hoffmanowej vs. Porta Varsovia

Chyba mało kto zagląda do interpelacji radnych Rady Warszawy, a warto, bo można się dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy.

Pamiętacie informację z maja, że Ratusz rozważa sprzedaż działki, na której stoi liceum Hoffmanowej i przeniesienie szkoły do budynku na ul. Hożej a wcześniej przeniesienie zajmującej ten budynek szkoły samochodowej do dawnej szkoły kolejowej na ul. Szczęśliwickiej?

Odpowiedź na interpelację radnego Jarosława Krajewskiego wskazuje, że pomysł jest już całkiem konkretny.

Uwzględniając roboczą nazwą tego co ma powstać w miejscu liceum: Wielkopowierzchniowe Centrum Biurowo Usługowe "Porta Varsovia":


8 komentarzy:

Anonimowy pisze...

co w tym złego?

Anonimowy pisze...

każda szkoła ma swoją tradycję w skład, której wchodzi też jej lokalizacja. Czy byłoby coś złego w tym gdybyśmy przenieśli UW gdzieś na ul. Kolejową lub Tunelową a na miejscu zmodernizowali budynki i zrobili centrum handlowo-hotelowe?

Anonimowy pisze...

to w tym złego że nową lokalizację należy wyremontowac na co brakuje funduszy i ja która w tej chwili jestem w pierwszej klasie strace pół roku klasy maturalniej na remonty i przenoszenie.

pretm pisze...

Dlatego władze mają obowiązek przedstawić plan i pokazać jak bezboleśnie przeprowadzą szkołę.

Byłbym też ciekawy jakie jest zdanie uczniów/nauczycieli.

Anonimowy pisze...

Wiemy, że niewiele w tej spawie można już zmienić ale chcemy chociaż negocjować korzystne warunki tej "przeprowadzki". Nikt nie jest zadowolony i nie podoba nam się to, że kiedy Warszawie brakuje pieniędzy, sprzedaje ziemię na której ustytułowana jest renomowana szkoła z długoletnimi tradycjami. To przeniesienie jest korzystne tylko dla władz.

pretm pisze...

chcemy chociaż negocjować korzystne warunki tej "przeprowadzki"

Popieram w 100%.

Anonimowy pisze...

Ciekawsze jest co zrobią z Gimnazjum nr. 43, którego budynek też muszą zlikwidować, nigdy nie byłem w samochodówce, ale podejrzewam że dwóch szkół się tam "upchnąć" nie da.

Anonimowy pisze...

Każda szkoła ma swoja tradycje i nie powinno sie przenosic szkoły Samochodowej im.Romana Pijanowskiego z ul.Hożej .Że dyrektor nie chce walczyc o szkołe to uczniwie musza wziąśc sprawy w swoje rece.Jak dyrektor nie ma siły i ochoty walczyc o nasza szkołem to my uczniowie bedziemy walczyc do konca.!!!!!!!!!!!!!!!!!

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.