23 paź 2008

A Kraków wydał 12 milionów, czyli jak okłamać radnych, że sylwester nie jest drogi.

Kilka godzin do sesji i chyba już wiemy jak urzędnicy miejscy będą sprzedawać radnym najdroższą zabawę sylwestrową za 4 miliony złotych.

Sylwester nie jest drogi, bo Kraków wydał więcej:
Impreza sylwestrowa pochłonie prawie 4 mln zł z budżetu miasta, z czego jedna czwarta to honoraria artystów. - Koszty są małe w porównaniu z 12 mln zł, które na organizację imprezy przeznaczył rok temu Kraków. Z nikim nie zamierzamy się ścigać - twierdzi Tekieli (Barbara Tekieli ze stołecznego biura turystyki).
Źródło: Link do strony.

21 grudnia 2007. Oficjalny komunikat krakowskiego urzędu miasta dotyczący Sylwestra 2007:
Dzięki współpracy z Telewizją Polsat Sylwester nabrał jeszcze większego rozmachu. Miasto na organizację tej imprezy wyda około 2,3 miliona złotych, lwią część kosztów wziął na siebie Polsat jako Partner Strategiczny.
Źródło: Link do strony.

Te 12 milionów może oznaczać zupełnie coś innego:
Szacunkowa rynkowa wartość świadczeń promocyjnych i rzeczowych na rzecz Miasta osiągnie rekordową sumę 13 milionów złotych. W ubiegłym roku powitanie Nowego Roku w Krakowie na antenie Telewizji Polsat oglądało średnio 3,8 mln widzów, a w kulminacyjnym momencie ponad 6 mln. Natomiast na krakowskim Rynku zgromadziło się około 140 tys. osób.
Źródło: Link do strony.

Na rzecz miasta np. od Polsatu reklamującego imprezę, ale nie z kasy miasta.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.