6 paź 2008

Jacek Żakowski o HGW.

Koniec świata. Fragment felietonu Jacka Żakowskiego "Politycy, jak ja Wam wszystkim dziękuję" z Gazety Wyborczej:
Na poważnie się już, niestety, nie da, więc tym razem nawet nie będę próbował. Ale na kilka gorących podziękowań nasi politycy w ubiegłym tygodniu zasłużyli.

(...) Po czwarte, bardzo dziękuję prezydent Warszawy Hannie Gronkiewicz-Waltz za to, że przecięła wreszcie męczące spekulacje na temat tego, kiedy wreszcie coś zrobi, by przeprowadzić jakąś inwestycję potrzebną Warszawie - na przykład most, drugą linię metra, Muzeum Sztuki Nowoczesnej albo nowe lotnisko. Nowe mosty czy metro są Warszawie potrzebne w sposób tak oczywisty, że budowanie ich byłoby zwyczajnym nudziarstwem i banalizowaniem lokalnej polityki. Co innego zafundować stolicy dwa nowe stadiony jednocześnie i na jeden z nich, potrzebny tylko jednemu prywatnemu klubowi, wydać z kasy miasta pół miliarda złotych.

To jest pomysł niesłychanie cenny, inspirujący, zachęcający wszystkich obywateli do głębokich przemyśleń, a przy tym intelektualnie mocno powiązany z niebudowaniem mostów ani metra. Bo skoro za kilka lat przedostanie się z jednej strony Wisły na drugą nie będzie już w praktyce możliwe, jest rzeczą logiczną, że każda strona rzeki powinna mieć swój stadion.
Źródło: Link do strony.

Jak to dobrze, że znalazło się tylu odważnych krytyków przeznaczenia prawie pół miliarda złotych na modernizację Legii. Szkoda tylko, że z tą krytyką nie ujawniali się przed głosowaniem.

1 komentarz:

Anonimowy pisze...

Odważnym krytykiem to Żakowski nie jest, HGW jest słabą postacią w polityce także w PO. Żakowski krytykuje zawsze tych, których krytykują inni.

Publikowanie komentarza

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.