10 paź 2008

HGW w Faktach po Faktach.

Pani Prezydent zakończyła dzień w mediach występem w TVN24 w programie Fakty po Faktach, gdzie odpowiadała na pytania o kryzys na rynkach finansowych. Nie wyglądała na przejętą sytuacją mówiąc między innymi "Trzymam w funduszu i śpię spokojnie".

Fragment można zobaczyć tutaj. Zero pytań o Warszawę, więc nie wklejam nagrania.

Zamiast opowieści o tym jak majątek Pani Prezydent jest bezpieczny, wolałbym posłuchać o konsekwencjach kryzysu dla miasta. Np. jeżeli doniesienia medialne o kłopotach deweloperów są prawdziwe to czy nie grozi nam dziura w planowanych wpływach do kasy miasta ze sprzedaży miejskich działek.

Chodzi o 20 działek, które Ratusz miał wystawić na sprzedaż z myślą o budownictwie mieszkaniowym. W tym 7,5 ha na Wybrzeżu Gdyńskim za które miasto chciało uzyskać ponad 366 milionów złotych. Czy teraz w listopadzie znajdą się chętni do wyłożenia takiej sumy? Jeżeli nie, to czym załatamy dziurę w przychodach?

Więcej o miejskich działkach: Ponad 20 miejskich działek na sprzedaż (Życie Warszawy).

Prasa o możliwych kłopotach deweloperów: Czy odlecą żurawie? (Życie Warszawy), Deweloperzy na łasce banków. Szykują się bankructwa (Gazeta Wyborcza).

1 komentarz:

Anonimowy pisze...

a cóż ona może powiedzieć. to jest typowa ignorantka z niewiadomych dla mnie przyczyn wypromowana w polityce. Pamiętam, że jako prezes NBP podpisywała tylko dokumenty, a całą robotę odwalał za nią sztab zdolnych ludzi. Szkoda kasy na takiego leadera bo są ludzie, którym takie stanowisko bardziej się należy....no ale cóż...życie:(

Publikowanie komentarza

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.