27 paź 2008

HGW o komunikacji miejskiej po dwóch latach prezydentury.


Ratusz licząc na falę entuzjazmu po otwarciu ostatnich stacji pierwszej linii metra zabrał się za podsumowywanie dwóch lat prezydentury Hanny Gronkiewicz Waltz.

Zamiast podsumować tylko rok 2008 postanowiono wymieszać osiągnięcia w obszarze komunikacji miejskiej z ostatnich 12 miesięcy z tymi z roku 2007.
1,2 mld zł w 2007 roku wydał stołeczny Ratusz na rozwój komunikacji miejskiej w Warszawie; w roku 2008 będzie to 1,4 mld zł - poinformowała prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Na terenie węzła komunikacyjnego nad otwartą w sobotę stacją metra Młociny odbyła się konferencja podsumowująca zmiany w komunikacji miejskiej po dwóch latach rządów Gronkiewicz-Waltz.

Otwarcie ostatnich czterech stacji (Słodowiec, Stare Bielany, Wawrzyszew, Młociny) I linii metra i największego węzła komunikacyjnego w stolicy (zajezdnia tramwajowa, autobusowa, parking na 1000 aut) oraz zakup nowego taboru - to tylko niektóre inwestycje komunikacyjne zrealizowane w ciągu ostatnich dwóch lat - przekonywała Gronkiewicz-Waltz.
Źródło: Link do strony.

Mniej entuzjastycznie o dokonaniach Pani Prezydent napisał kilka dni temu Jarosław Osowski z Gazety Stołecznej:
Inwestycje komunikacyjne miały być dla Hanny Gronkiewicz-Waltz priorytetem. Dlatego po dwóch latach jej rządów jestem coraz bardziej rozczarowany ich znikomą liczbą.
Więcej w Co z inwestycjami komunikacyjnymi?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.