2 paź 2008

90% poprawnych odpowiedzi, czyli Pani Ewa jest bezkonkurencyjna.

W nawiązaniu do sprawy Ewy Czeszejko-Sochackiej, która będąc pełnomocnikiem Pani Prezydent odpowiedzialnym za kandydaturę Warszawy do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2016, wygrała w postępowaniu rekrutacyjnym stanowisko urzędnicze w Gabinecie Prezydenta.

Na poprzedniej sesji rady miasta Pan Radny Maciej Maciejowski pytał o to postępowanie rekrutacyjne i pytał kto zasiadał w komisji oceniającej kandydatów.

W Biuletynie Informacji Publicznej pojawiła się odpowiedź Pani Prezydent. Kopię zamieszam poniżej.

Okazało się, że rozmowa kwalifikacyjna była przeprowadzana tylko z Ewą Czeszejko-Sochacką ponieważ w teście wiedzy i kompetencji udzieliła 90% poprawnych odpowiedzi a jej kontrkandydatka nie zdobyła wymaganego minimum 50% poprawnych odpowiedzi. W rozmowie kwalifikacyjnej Panią Pełnomocnik przepytywał między innymi znany wszystkim Jarosław Jóźwiak, p.o. zastępcy dyrektora Gabinetu Prezydenta.

Hmm, procedura, w której pytania do testów przygotowuje Gabinet Prezydenta (według regulaminu), osoba związana z Panią Prezydent uzyskuje w teście 90% poprawnych odpowiedzi a jej kontrkandydatka nie zdobyła wymaganego minimum i do tego jeszcze nad wszystkim czuwa najbliższy współpracownik Pani Prezydent.

Jasne, nie mam więcej pytań, absolutnie nie ma w tym nic dziwnego i podejrzanego :)

I tak cud, że znalazła się kontrkandydatka po tym jak ogłoszenie z wymaganiami względem kandydatów przypomina CV Ewy Czeszejko-Sochackiej. Media nadal konsekwentnie milczą.

Odpowiedź na zapytanie radnego:Wcześniejsze notki:

Fikcja zamiast konkursu.

Gratulacje dla Pani Ewy, była bezkonkurencyjna. Zero zdziwienia.

Pytanie z Rady Warszawy do Ratusza o konkurs.

4 komentarze:

Anonimowy pisze...

kiedy samorząd stanie się przejrzyst? katastrofa jakaś. przywłaszczają sobie urzędy na 4 lata i ciągną tylko do siebie.

Anonimowy pisze...

to podobnie jak z komendantem straży miejskiej, ale wtedy żaden kontrkandydat nie stawił się:))

pretm pisze...

Komendanta SM wybierano na początku kadencji, wtedy Ratusz nie był jeszcze tak wyrobiony ;)

Anonimowy pisze...

ale teraz nabierają rozpedu:))

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.