5 paź 2008

35 pytań nowego przewodniczącego komisji sportu.

Na czwartkowej sesji Rady Warszawy radni przyjęli rezygnację Katarzyny Munio (PO) ze stanowiska przewodniczącej komisji sportu i rekreacji. Rezygnację wywołaną przez Platformę Obywatelską po tym jak Pani Radna zagłosowała przeciw przeznaczeniu prawie pół miliarda złotych na modernizację stadionu Legii.

Katarzynę Munio na stanowisku przewodniczącego komisji zastąpił Piotr Kalbarczyk inny radny PO. I tu niespodzianka, bo Pan Radny również nie zagłosował za modernizacją stadionu a tylko wstrzymał się od głosu. W trakcie dyskusji powiedział np. "Serce mówi budujmy stadion, rozsądek już niekoniecznie".

Czyżby w klubie radnych Platformy nie było specjalistów od sportu, którzy nie mieliby wątpliwości co do rozbudowy Legii za takie pieniądze?

Co więcej Pan Radny jest autorem bardzo ciekawej interpelacji. Interpelacja z 29 września zawiera 35 szczegółowych pytań dotyczących modernizacji stadionu i porusza tematy takie jak: koszty związane z rozbudową infrastruktury wokół stadionu, w jaki sposób inne samorządy dotują polskie kluby, przyczynę nie przedstawienia wynegocjowanego w sierpniu aneksu do umowy z Legią radnym komisji sportu (!), koszt budowy parkingów.

Link do interpelacji (plik pdf).

Dziwię się, że te pytania padają po tym jak przegłosowano zwiększenie budżetu, ale pomimo tego odpowiedź Ratusza powinna dać obraz rzeczywistych kosztów modernizacji i będzie lekturą obowiązkową.

A o tym Ratusz chyba wolałby nie dyskutować jak już udało się przepchnąć decyzję. A prasa jeszcze nie odpuściła: Newsweek i artykuł Mecz o stadion Legii.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.