11 paź 2008

25 milionów złotych, czyli przecinek zaginął w akcji.

Polska The Times:Ufff. Po takim tytule to nawet te 2.5 miliona nie wydają się dużym wydatkiem.

AKTUALIZACJA

Wywołany komentarzem już bardziej na serio. Rok temu miasto wydało na dekoracje świąteczne z miejskiego budżetu ponad dziesięć razy mniej. Stołeczna z listopada 2007:
Starówka ma świecić przykładem, jak może wyglądać miasto przed świętami - postanowili samorządowcy. Powstał projekt ozdób, m.in. girland i białych sopli. Mają wieczorem przykuwać wzrok blaskiem. Miasto chce wydać na ozdobienie Starówki 230 tys. zł (dokładają się też firma Mostostal-Warszawa i przedsiębiorcy ze Starego Miasta).
Źródło: Link do strony.

Rozumiem, że świąteczne oświetlenie jest konieczne, bo później każdy narzeka, że jest ciemno a w innym mieście mieli fajniej, ale czy takie bajery na trzy miesiące w obecnej sytuacji są niezbędne?Materiały prasowe SZRM.

Dla porównania Kraków w 2007 wydał na dekoracje świąteczne z budżetu 1.3 miliona złotych.

5 komentarzy:

mikon pisze...

Warto pokazać jeszcze ile kosztowało udekorowanie Warszawy w poprzednich latach.

pretm pisze...

W grudniu 2006 Nowy świat dekorowała ta sama firma, ale płaciła firma Vattenfall.

Link

Na święta 2007 dekoracje na Starówce kosztowały 230 tys zł plus wkład Mostostalu Warszawa i przedsiębiorców ze Stargeo Miasta.

Link

mikon pisze...

Dzięki za odpowiedź:)
Znowu Warszawa traci miliony. Czy HGW nie zna pojęcia sponsorzy! Tak samo było z sylwestrem. Przez tą kadencje niczego się nie nauczyła.

pretm pisze...

Wątpię, że można tak łatwo znaleźć sponsorów na taką kwotę. Wygląda to po prostu na kolejną potrzebę pokazania "jacy to my jesteśmy fajni" bez względu na koszty.

mikon pisze...

Nie mówię żeby znaleźć sponsorów na pełną kwotę. Wystarczy, że się choć trochę dołożą. Tak jak w poprzednich latach. Te światełka są przepłacone 1,5 miliona to by było aż za dużo.

Publikowanie komentarza

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.