28 wrz 2008

W pierwszej kadencji nam nie idzie, ale już w drugiej to my wam pokażemy.

W piątkowym Salonie Politycznym Trójki Grzegorz Schetyna odpowiadał na pytania Michała Karnowskiego o stopień zadowolenia w Platformie z warszawskich rządów Hanny Gronkiewicz Waltz.

Fragment:
MK: Panie premierze, ja tutaj może jeszcze dodam, są takie kuluarowe, polityczne informacje, że nie wszyscy w Platformie są zadowoleni z tego jak Warszawa jest rządzona. Czy pan należy do tych są bardzo zadowoleni, patrzą z nadzieją że się jeszcze poprawi? Bo na przykład wiemy że nie będzie drugiej linii metra przed Euro 2012. Czy też jest pan krytyczny?

GS: Tego nie wiemy jak będzie z metrem.

MK: Ale panie prezydent Gronkiewicz była tutaj w studiu i powiedziała, że nie ma szans.

GS: Nie chcę stawiać wysoko poprzeczki, ale powiedziałbym tak, na pewno jest zdeterminowana żeby druga nitka metra, żeby ta inwestycja była prowadzona. Ja jestem gorącym zwolennikiem i trzymam kciuki za Warszawę, bo to miasto jest oczywiście stolica, jest symboliczne. Ale też jest na talerzu, wszyscy patrzą i wszyscy oczekują żeby było rządzone jak metropolia w taki europejski sposób. Ale jest trudne, ma dużo zaszłości.

MK: A dobrze sobie radzi pani prezydent?

GS: Uważam że ten drugi wariant pański, że radzi sobie dobrze, ale mogłoby być lepiej. I trzymam kciuki za nią i za zestaw ludzi, którzy teraz rządzą Ratuszem. Jestem przekonany też że druga kadencja dla Warszawy będzie skuteczna. Wtedy będą zamykane inwestycje, wtedy będzie można mówić, że Warszawa podniosła się o klasę wyżej. Bo to jest kwestia i mostu północnego, i drugiej linii metra, i obwodnicy. Wszystkiego tego co pozwoli powiedzieć, że już jest normalnie.

MK: A pani Hanna Gronkiewicz-Waltz jest takim naturalnym, oczywistym i już przesądzonym kandydatem na druga kadencję?

GS: W Platformie jest tak, że decyzja odnośnie lokalnej, regionalnej polityki podejmuje Platforma na szczeblu wojewódzkim, regionalnym.

MK: Pan premier oczywiście nie będzie się w ogóle interesował kto kandyduje?

GS: Ja mam parę rzeczy na głowie, ale jestem gorącym zwolennikiem i orędownikiem. I to nie jest tylko kwestia jednej osoby, bo to kwestia zespołu. Ja wierzę w pracę zespołową. I naprawdę trzymam kciuki i za Hannę Gronkiewicz-Waltz i za jej ekipę, bo wiem że lepszej Warszawa wybrać i dostać nie może, także dlatego jej kibicuję.
Źródło: Link do strony.

Ciekawa dyskusja o kandydaturze Pani Prezydent w wyborach 2010, ponieważ HGW już wybiegła przed szereg zapowiadając start po drugą kadencję. Niech nikt nie wierzy, że decyzje będą zależeć od lokalnej Platformy, bo gdyby tak było to szanse Pani Prezydent byłby słabe (znane i opisywane w prasie konflikty).

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

pierdy jakieś

maxpw pisze...

tak jest polityka PO, nawet jak wiadomo, że czegoś nie będzie, nie uda się to i tak za żadne skarby nie potwierdzić.

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.