3 wrz 2008

Szpital Południowy? Jak będzie to będzie.

Z interpelacji radnych Rady Warszawy można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy. Tym razem o "gdzie jesteśmy ze Szpitalem Południowym?"

Bartosz Dominiak (radny klubu Lewicy, frakcja SDPL) w interpelacji do Pani Prezydent zapytał m.in. o aktualny harmonogram prac nad realizacją inwestycji Szpitala Południowego wraz z terminami. Oto najważniejszy fragment (pomijam zrzucanie winy na poprzedników) z odpowiedzi wiceprezydenta Jacka Wojciechowicza:
(...) Nie mogę jednak w sposób odpowiedzialny przedłożyć realnej prognozy określającej termin wskazania kolejnego miejsca lokalizacji szpitala, a tym bardziej ustalić harmonogramu realizacji kolejnych działań związanych z przygotowaniem inwestycji i jej realizacją, gdyż byłby one mało wiarygodne. Zapewniam jednak, że wszelkie konieczne działania będą podejmowane bez zbędnej zwłoki.
Interpelacja (dokument pdf).

Odpowiedź (dokument pdf).

Warto zwrócić uwagę jak na konkretne pytanie o działania od stycznia bieżącego roku Jacek Wojciechowicz (lub podlegli mu urzędnicy) rozpisuje się na 3 strony o działaniach od 2006 roku.

Dla przypomnienia deklaracje o harmonogramie prac składane przez Panią Prezydent w czerwcu 2007 na Dniach Ursynowa:
(...) W wakacje (czyli wakacje 2007) zapadnie konkretna decyzja o lokalizacji Szpitala Południowego, który powstanie na warszawskim Ursynowie - powiedziała prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Jak podkreśliła, do końca roku powstanie projekt szpitala.

- Mamy nadzieję, że do końca 2011 roku szpital będzie ukończony - dodała.

(...) Jak powiedziała prezydent Warszawy prace nad projektem architektonicznym i budowlanym potrwają do końca tego roku (2007). Szpital ma służyć przed wszystkim mieszkańcom Ursynowa, Wilanowa i Mokotowa, a także okolicznych miejscowości takich jak: Konstancin Jeziorna, Piaseczno, Lesznowola, Góra Kalwaria. Jest to w sumie około 300 tys osób.
Źródło: Link do strony.

Kiepsko z tą wiarygodnością Ratusza.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.