18 wrz 2008

Rozsądek pilnie poszukiwany.

Z jednej strony Rada Warszawy na życzenie Ratusza zwiększa budżet na modernizację stadionu Legii o ponad 100 milionów zł, pomimo tego, że właśnie rozpoczęła się niedaleko budowa dużego Stadionu Narodowego.

Z drugiej strony ten sam Ratusz w następnym budżecie nakazuje dzielnicom obcięcie swoich wydatków na inwestycje dokładnie o 100 milionów zł (Życie Warszawy: Ratusz zabiera dzielnicom).

Dzielnice będą miały mniej pieniędzy na np. budowę i przebudowę szkół oraz przedszkoli na Białołęce, modernizację skarpy staromiejskiej, budowę domu kultury na Pradze, czy lokalne inwestycje w Wawrze. To wszystko po tym jak dużo mówiono o decentralizacji.

Z jednej strony w Ratusz powiedziano (podobno), że specjalne zabezpieczenia dla osób niewidomych w metrze proponowane przez Polski Związek Niewidomych "to dobre rozwiązanie, jednak zbyt kosztowne" (Polska: Metro nie dla osób niepełnosprawnych) a z drugiej strony ten sam Ratusz zarezerwował w budżecie 2.5 miliona zł na Krzyż Papieski, który może być jednym z najdroższych takich pomników w Polsce (pisał o tym ostatnio Dziennik porównując ten budżet do innych miast).

PS. Gratulacje dla Katarzyny Munio (PO) za odwagę. Przewodnicząca komisji sportu zamiast grzecznie zagłosować na Tak, bo partia tak chce, uzasadniła swój sprzeciw i głosowała na Nie. Jedyny głos rozsądku w Platformie.

3 komentarze:

Anonimowy pisze...

Pewnie, bo ważniejszy jest stadion dla ITI niż przedszkola na Białołęce...Dobra, przypomni się to podczas najbliższej kampanii wyborczej.

Anonimowy pisze...

a oni się czepiaja że posłowie PIS kradną po 300zeta?????? Przecież to nic porzy tej skali oszóstwa!

Marcines pisze...

Niedługo zobaczymy HGW wyszczerzoną, mylącą nazwiska piłkarzy i zadowoloną z wydania nie swoich pieniędzy na fanaberie Pana Waltera.
Nosi mnie jak słyszę o tym kretyniźmie.
Kto to coś wybrał? Jak rany... kto?

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.