22 wrz 2008

Polska o Szpitalu Południowym.

W nawiązaniu do notki z początku września Szpital Południowy? Jak będzie to będzie, czyli o "gdzie jesteśmy ze Szpitalem Południowym?"

W notce cytowałem odpowiedź wiceprezydenta Jacka Wojciechowicza na interpelację Bartosza Dominiaka (radny klubu Lewica) w której wiceprezydent odpowiedzialny za inwestycje odmówił przedstawienia "harmonogramu realizacji kolejnych działań związanych z przygotowaniem inwestycji i jej realizacją, gdyż byłby one mało wiarygodne".

Dziennik Polska w artykule Szpital budujemy tylko na papierze przestawia aktualny stan tej inwestycji i pośrednio potwierdza słowa Pana Prezydenta.

A miało być tak (relacja po Dniach Ursynowa 2007):
(...) W wakacje (czyli wakacje 2007) zapadnie konkretna decyzja o lokalizacji Szpitala Południowego, który powstanie na warszawskim Ursynowie - powiedziała prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Jak podkreśliła, do końca roku powstanie projekt szpitala.

- Mamy nadzieję, że do końca 2011 roku szpital będzie ukończony - dodała.

(...) Jak powiedziała prezydent Warszawy prace nad projektem architektonicznym i budowlanym potrwają do końca tego roku (2007). Szpital ma służyć przed wszystkim mieszkańcom Ursynowa, Wilanowa i Mokotowa, a także okolicznych miejscowości takich jak: Konstancin Jeziorna, Piaseczno, Lesznowola, Góra Kalwaria. Jest to w sumie około 300 tys osób.
Źródło: Link do strony.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.