23 wrz 2008

Bo stadion Lecha jest droższy i "się liczy na krzesełko".

W pogoni za obroną ITI i decyzji o modernizacji stadionu Legii za prawie pół miliarda złotych Pani Prezydent zaczyna gubić się w liczbach.

We wczorajszym wywiadzie w Trójce powiedziała dwie rzeczy sprzeczne: że koszt stadionów należy liczyć na krzesełko i że stadion w Poznaniu jest droższy, bo kosztuje prawie 500 milionów.
Krzysztof Skowroński: Ja nikogo nie wspieram, niczego nie mówię, tylko się pytam, czy mając 460 milionów, najlepiej je wydać na stadion Legii, który będzie droższy niż jakieś stadiony budowane w Europie…

Hanna Gronkiewicz Waltz: Nie, nie jest droższy. Myśmy przeliczyli, tyle samo na krzesełko – bo się liczy na krzesełko. A jest tańszy niż budowa stadionu w Poznaniu, bo tam jest prawie 500 milionów. Ja bym prosiła, żeby pan wcześniej przeczytał te wszystkie materiały, które przedstawiono radnym. Dlatego nie mówiono, że jest droższy, bo jedno miejsce kosztuje dokładnie tyle samo, co na każdym budowanym dzisiaj stadionie w Europie.
Źródło: Link do strony.

Otóż gdyby przyjąć zasadę, że stadiony "się liczy na krzesełko" to modernizacja stadionu w Poznaniu jest tańsza niż modernizacja stadionu Legii.Dane do tej kalkulacji?

Pojemność stadionu Lecha i Legii. Koszt stadionu Lecha. Koszt Legii na podstawie WPI.

6 komentarzy:

Anonimowy pisze...

"Kłamaliśmy rano, kłamaliśmy wieczorem..."

khozy pisze...

Polecam dość ciekawe zestawienie na stronie http://www.weszlo.com/news/1253

Anonimowy pisze...

bo to jest tak dla nas 1 + 1 = 2 a dla nich 1 + 1 = 11. Pozdrawiam Marccell

maxpw pisze...

to jest informacja dla wyborców, i tak nikt nie sprawdzi ile kosztuje stadion Lecha. - i wyjdzie, że stadion ITI nie jest taki drogi, to może jeszcze coś im się dołoży.

pretm pisze...

@Khozy

Dzięki za link, faktycznie teza, że kosztuje tyle ile pozostałe stadiony w Europie jest cieniutka.

Anonimowy pisze...

Dla porównania: tor formuły 1 w Bahrajnie, wybudowany od "zera" na pustyni, z trybunami na 100 tyś. ludzi, z pełną infrastrukturą (z racji pustyni i dużego oddalenia od miast) kosztował: uwaga!!!!! 185 MILIONÓW DOLARÓW!!!!!!!!!!! Porównajcie sobie!!!! Bo krew mnie zalewa, jak słyszę tych złodziei.

Publikowanie komentarza

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.