12 wrz 2008

800 tys. zł po raz pierwszy, 800 tys. zł po raz drugi.

W nawiązaniu do informacji o pieniądzach, które Ratusz chce przeznaczyć na opracowanie "Strategii Rozwoju Turystyki m.st. Warszawy do 2020". Na poprzedniej sesji jeszcze przed przetargiem Ratusz chciał przegłosować zarezerwowanie prawie 800 tys. zł na przygotowanie tego dokumentu.

Uzasadnienie Katarzyny Ratajczyk (p.o. dyrektora Biura Promocji) przedstawione w trakcie dyskusji? Wpisano maksymalną kwotę, bo Ratusz zamierza szukać oferentów na realizacje tego zlecenia również na rynku międzynarodowym. Radni rozsądnie oczekiwali szczegółowych wyjaśnień i odesłali projekt uchwały do komisji. Jeden z radnych PiSu zwrócił uwagę, że wpisywanie maksymalnych kwot może się skończyć tym, że firmy znając te kwoty będą sztucznie zwiększać swoje oferty.

Minęły dwa tygodnie i w czwartek projekt wróci pod obrady Rady Warszawy. I jaka kwota ma być zarezerwowana na opracowanie strategii? Dokładnie taka sama, czyli 800 tys. zł. Może rozsądek przyjdzie przed samą sesją, bo chyba nie było to rozpatrzone jeszcze przez żadną komisję.

To nie jedyne opracowanie, na które Ratusz chce wydać miejskie pieniądze. Radni będą też głosować za zawarciem umowy na przygotowanie opracowania "Projekt Systemu Transportu Publicznego Warszawy i Obszaru Metropolitalnego Warszawy na lata 2010 – 2035 – etap I". Koszt? 1.1 mln zł.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.