9 sie 2008

Zero zdziwienia 2, czyli tylko TVN24.

Nowy film promujący Warszawę, który jest emitowany tylko w TVN24 ("przed opiniotwórczymi programami jak np. Szkło kontaktowe" jak napisał Wydział Prasowy) to kolejny przykład na działania pod tytułem "Kocham ITI i TVN i wszyscy będą o tym wiedzieć".

Ten przykład dołączył do innych decyzji Ratusza: kamer monitoringu miejskiego bez umowy dla TVN24 w lipcu 2007, imprezy sylwestrowej 2007 transmitowanej przez TVN, gdzie miasto finansowało 90% budżetu (dla porównania w Krakowie Polsat finansował większość kosztów a TVP we Wrocławiu połowę), czy urzędników, którzy na zawołanie kanału TVN Warszawa marnują pół dnia, aby telewizja mogła przygotować nagranie. Nagranie testowe, bo stacja rusza dopiero na jesieni.

Nowy stadion Legii to trochę inna sprawa i nie mieszałbym tej inwestycji z w/w działaniami, ale czekam, kiedy miasto będzie negocjować z ITI poprawioną umowę na jego wynajem.

Kogo Ratusz chce przekonywać, że może być dumny ze Stolicy w TVN24?

Warto spojrzeć na profil widza tej stacji publikowany w czerwcu przez wirtualnemedia.pl:

Wiek - Najwięcej (ponad 34%) widzów TVN24 to osoby w wieku 60+. Dalej kategoria 50 - 54 (ponad 16%) i 55 - 59 (ponad 12%).

Zawód - Najwięcej widzów TVN 24 to Emeryci (prawie 50%), następnie pracownicy szczebla średniego (prawie 20%) i "Pracownicy fizyczni i rolnicy" (ponad 13%).

I jeszcze wykształcenie w kolejności: średnie, podstawowe, wyższe.

I to wszystko przy procentowym udziale w rynku w okolicach 4%. Świetna inwestycja, emeryci wreszcie będą dumni z Warszawy.

Oczywiście takie decyzje nikogo w dzisiejszej prasie nie dziwią. W końcu nie jest to tak ciekawy temat jak drewniana kładka na dachu bloku przy Wałbrzyskiej. Tak jak w tym tygodniu ciekawym tematem nie było zaangażowanie Ratusza w zwolnienie Michała Borowskiego.

To, że może to być przypadek, który nie jest odosobniony wśród samorządowców Platformy, można przeczytać w notce na blogu ZaPiS Śląski.

3 komentarze:

Anonimowy pisze...

a POdobno TVN24 i Szkło Kontaktowe mieni się "telewizją dla wykształciuchów" :D

mikon pisze...

Po prostu TVN i HGW się lubią. ;)


Czekam też na wpis o wojnie na kaukazie i protestach pod ambasadą Rosji.

KIlkaset osób uczestniczyło we wczorajszych demonstracjach poparcia dla Gruzji. Najwięcej - ponad 200 osób przyszło pod rosyjski konsulat w Krakowie. Ponad 100 osób demonstrowało pod konsulatami w Gdańsku i w Poznaniu.

W poniedziałek planowana jest duża manifestacja pod Ambasadą Rosyjską w Warszawie przy ul Belwederskiej 25C. Prosimy o składanie zniczy i kwiatów pod ambasadą Gruzji. Pamiętajmy - wczoraj Grozny, dziś Tbilisi, jutro Warszawa.


To jest tekst z http://niezalezna.pl/article/show/id/6175

Anonimowy pisze...

Jeżeli "Szkło Kontaktowe" jest programem opiniotwórczym, to wyłącznie dla "inteligentnych inaczej".

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.