27 sie 2008

Kto pyta, później nie błądzi w głosowaniach.

Wreszcie po kilku dniach ktoś się zainteresował modernizacją stadionu Legii i decyzją podjętą przez Ratusz. Gazeta Stołeczna zebrała opinie radnych (anonimowe też) w artykule Miasto wyda pół miliarda na stadion Legii?

Oczywiście nie jestem radnym Rady Warszawy, ale gdybym miał głosować w czwartek za zwiększeniem budżetu na modernizację stadionu Legii to najpierw poszukałbym odpowiedzi na następujące pytania:
  • Czy uzasadnione jest posiadanie za kilka lat dwóch dużych stadionów piłkarskich, z których tylko jeden będzie regularnie wykorzystywany? Czy istnieje szansa na skłonienie Legii do przeprowadzki na Stadion Narodowy i czy miasto rozważało tą opcję wspólnie z Ministerstwem Sportu?

  • Gdzie Ratusz znajdzie te dodatkowe 100 milionów (w budżecie na 2009 rok)? Czy to będzie oznaczało cięcia w innych inwestycjach i jeżeli tak to których? A jeżeli oszczędności w wydatkach bieżących to gdzie dokładnie.

  • Czy władze miasta poprawiły z korzyścią dla Warszawy warunki dzierżawy terenów przy Łazienkowskiej i jakie są to warunki?

  • Co z zapewnieniem miejsc parkingowych wokół stadionu? Czy te dodatkowe 100 milionów wystarczą na budowę zespołu parkingów (mówił o nim Wiesław Wilczyński, dyrektor biura sportu)?
A przed głosowaniem powtórzyłbym jeszcze kilka razy: Nie podejmuję decyzji pod presją ITI. Nie podejmuję decyzji pod presją ITI. Nie podejmuję decyzji pod presją ITI.

1 komentarz:

Anonimowy pisze...

Z dedykacją dla p. HGW i PO: http://stonogra.pl/index.php?cat=game&game=38

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.