18 sie 2008

Fikcja zamiast konkursu.

Ewa Czeszejko-Sochacka od 30 stycznia jest pełnomocnikiem Pani Prezydent odpowiedzialnym za kandydaturę Warszawy do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2016.

Najwyraźniej samo bycie pełnomocnikiem nie wystarczy Pani Czeszejko-Sochackiej i właśnie jest na najlepszej drodze do zostania urzędnikiem w Gabinecie Prezydenta.

Jeżeli dobrze pójdzie rozmowa kwalifikacyjna to zostanie zatrudniona na "Stanowisku ds. koordynowania i monitorowania programów kulturalnych w Gabinecie Prezydenta Urzędu m.st. Warszawy". Do następnego etapu postępowania rekrutacyjnego zakwalifikowała się jeszcze jedna osoba.

Oczywiście Pani Ewa Czeszejko-Sochacka idealnie odpowiada wymaganiom stawianym kandydatom:

"min. 2 lata w pracy związanej z koordynowaniem i promowaniem projektów kultury"

"doświadczenie w pracy w Public Relations lub w środkach masowego przekazu"

"wykształcenie wyższe humanistyczne"

"minimum 4-letni staż pracy"

(...) Ewa Czeszejko – Sochacka jest absolwentką filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim ze specjalizacją upowszechniania kultury.

W latach 1980 – 1994 dziennikarz, krytyk filmowy w miesięczniku “Kino”. Współpracowała z tygodnikami: „Ekran” i „Polityka”. Redakcją Filmową Telewizji Polskiej S.A. w zakresie oceny scenariuszowej oraz z FIPRESCI – międzynarodową organizacją skupiającą dziennikarzy filmowych. Ewa Czeszejko – Sochacka była również przewodniczącą oraz wiceprzewodniczącą dwóch kadencji Rady Programowej Telewizji Polskiej, powoływanej przez Sejm i KRRiTV (lata 1998 – 2006).

W latach 2004 – 2006 - główny specjalista w Telewizji Polskiej S.A. do spraw wydarzeń artystycznych, w jej kompetencjach była m.in. koordynacja i nadzór nad Festiwalami Muzycznymi, Teatralnymi, Filmowymi w kraju i za granicą.

Do dnia powołania była wiceprezesem Międzynarodowego Stowarzyszenia Miłośników Muzyki Polskiej im. I.J. Paderewskiego. Autorskim pomysłem Ewy Czeszejko-Sochackiej jest Dzień Paderewskiego organizowany w Warszawie corocznie, w dniu 29 czerwca.
Zgadnijcie skąd pochodzi powyższy tekst. Z informacji prasowej Ratusza po powołaniu Pani Czeszejko – Sochacka na stanowisko pełnomocnika. Cóż za przypadek, że wymagania są streszczeniem pracy zawodowej jedynej słusznej kandydatki.

Fikcja a nie otwarty konkurs na stanowisko urzędnicze. Ale nie spodziewajcie się, że kogoś takie niuanse zainteresują.

Link do opisu procedury rekrutacyjnej.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.