22 sie 2008

100 dodatkowych milionów na modernizację Legii.

Skończyły się spekulacje. Ratusz już w czwartek na Radzie Warszawy wystąpi do radnych o zwiększenie budżetu na modernizację stadionu Legii o ponad 100 milionów zł.

Fragment z załączników do projektu uchwały Rady m.st. Warszawy w sprawie zmian w budżecie m.st. Warszawy na 2008 rok (kliknij aby powiększyć):


Kilka pytań: Co z umową z Legią na wynajęcie stadionu? Czy radni zagłosują za, bez nowej umowy? Jaką pozycję ma miasto w negocjacjach z Legią/ITI, skoro już ogłosiło swoją decyzję że modernizacja będzie? Dlaczego o tak istotnej decyzji miasto nie informuje oficjalnie?

AKTUALIZACJA 21:31

Kolejne pytanie, na które radni muszą znaleźć odpowiedź przed głosowaniem wynika z opinii skarbnika, która jest dołączona do uchwały:
Na podstawie § 29 ust. 6 Statutu miasta stołecznego Warszawy, stanowiącego załącznik do uchwały Nr XXII/743/2008 Rady miasta stołecznego Warszawy z dnia
10 stycznia 2008 roku, projekt uchwały Rady m.st. Warszawy w sprawie zmian w budżecie m.st. Warszawy na 2008 rok (Druk 1308)

opiniuję pozytywnie z zastrzeżeniem.

Proponowana zmiana WPI powoduje przekroczenie limitu określonego dla wydatków majątkowych w roku 2009 ujętego w prognozie długu na lata 2008 – 2030. Zapewnienie finansowania w takiej skali będzie wymagało pozyskania dodatkowych dochodów budżetowych bądź ograniczenia wysokości innych wydatków lub kombinacji obu tych działań.
Gdzie znajdziemy te dodatkowe pieniądze?

3 komentarze:

Anonimowy pisze...

Jak to skąd dodatkowe pieniądze? Zapewne z 2-giej linii metra. I tak jest za droga, więc nie powstanie. Albo Łazienki przerobimy na zespół aparatamentowców "U Króla Stasia". W końcu kto to widział, żeby tyle terenu marnowało się w takim miejscu na jakieś bezproduktywne parki czy muzea.

pretm pisze...

@agx
To nie jest tak, że unieważnienie przetargu na metro sprawiło ,że teraz mamy kilka miliardów do wydania. Zaraz będzie nowy przetarg i trzeba trzymać kasę do jego rozstrzygnięcia.

Anonimowy pisze...

Bo ja wiem, działania obecnej ekipy polegają na oswajaniu wykształciuchów z faktem, że już nic nie będzie, że "kampanie rządzą się swoimi prawami", a tak naprawdę największą korzyścią dla ludzi jest sam fakt trwania na stołkach różnych eleganckich Donków, Palikotków, uśmiechniętej Dosi. Bo co więcej trzeba, poza tym, że oni są i jest pięknie, a tamtych złych już nie ma? Kto by tam się domagał jakiegoś metra czy tych wszystkich mostów, wodolotów i parostatków.

No i wiadomo, że długi trzeba spłacać, Walter i Wejchert nie popuszczą.

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.