1 lip 2008

O "wspólnym przedsięwzięciu PZPN, miasta i Legii".

Fragment z zapowiedzi jutrzejszego spotkania Hanny Gronkiewicz Waltz z Michelem Platini:
W obecności Platiniego prezydent chce też podpisać z prezesem PZPN Michałem Listkiewiczem list intencyjny w sprawie budowy na Bemowie siedziby dla związku. Miałaby powstać na zdewastowanym dziś terenie klubu sportowego Hutnik przy ul. Marymonckiej.

Inwestycja byłaby wspólnym przedsięwzięciem PZPN, miasta i Legii.
Źródło: Izabela Kraj, Spotkanie przed Euro: Platini, Listkiewicz, Gronkiewicz, Życie Warszawy, link do strony.

Przypomniało mi to o fragmencie z artykułu Gazety Polskiej Jak ITI ma zbudować za pieniądze podatników stadion Legii:
(...) ITI chce zarobić nie tylko na Legii, ale ostatnio także na klubie Hutnik Warszawa.

Hutnik dla ITI

Chcą tam otworzyć akademię piłkarską, którą miasto miałoby dofinansować. Właścicielem terenu jest WOSiR. Samorząd Warszawy zainwestuje, powstaną boiska, a Legia przyprowadzi dzieciaki, którym każe za szkolenie płacić – mówią mieszkańcy. O planach ITI wiedzą radni. Na terenie Hutnika koncern ITI chce utworzyć zamknięty ośrodek dla młodych piłkarzy Legii oraz m.in. bazę hotelową. To dla miasta nie najlepsze rozwiązanie. Teren Hutnika jest otwartą przestrzenią publiczną. Miasto powinno sfinansować rewitalizację tych obiektów i oddać je w użytkowanie publiczne, nie prywatne – mówi radny Marek Makuch.

Trzy tygodnie temu WOSiR prezentował plany inwestycji na terenie Hutnika na posiedzeniu Komisji Sportu i Rekreacji Urzędu Miasta. Do 2012 r. ma tam powstać duże centrum piłki nożnej i siedziba PZPN. Projekt jest na etapie przygotowania. Komisja wstępnie zaakceptowała nasze plany, ale jeszcze nie podjęto w tej sprawie decyzji – zastrzega dyrektor Kopaniak.

KP Legia wystąpił z propozycją utworzenia na tym terenie akademii piłkarskiej dla 800–1000 dzieci i gotów jest przeznaczyć 15 mln zł na współfinansowanie budowy infrastruktury sportowej w zamian za dzierżawę terenu, wieloletni dostęp do bazy i możliwość szkolenia piłkarzy.
Źródło: Link do strony.

I znowu ITI.

Na stronach Warszawskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji zaprezentowane są dwa warianty zagospodarowania terenów pomiędzy ul. Marymoncką a Wisłostradą.

Wariant 1 to dwa boiska trawiaste, pięć boisk syntetycznych, budynek biurowy, budynek hotelowy, inne tereny rekreacyjne. Wstępne oszacowane koszty inwestycji to prawie 110 mln zł.

Wariant 2 to dwa boiska trawiaste, trzy boiska syntetyczne, budynek biurowy i budynek hotelowy. Wstępne oszacowane koszty inwestycji to 75 mln zł.

Link do strony z wariantami.


Jak do tych kosztów przedstawianych przez WOSiR ma się propozycja 15 mln zł w zamian za użytkowanie terenów i zamknięty ośrodek?

3 komentarze:

Anonimowy pisze...

Walter, Wejchert i Subotic upominają się o spłatę zobowiązań. Po co obsadzili na stołkach ferajnę Donka Marihuanisty? Przecież to kosztowało, "interesz" musi teraz przynieść jakiś "pieniondż".

Anonimowy pisze...

co to pisze "anonimowy" - coś w tym musi być - długi trzeba spłacać.

Anonimowy pisze...

...to dopiero odsetki od odsetek...

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.