29 lip 2008

O "łopatę najważniejszą i najpiękniejszą - w kolorze złota - dostała Hanna Gronkiewicz-Waltz"

Najzabawniejsza relacja z wczorajszej imprezy "Czar PRLu, czyli Hania tańcząca z koparkami" jest autorstwa Dariusza Bartoszewicza w dzisiejszej Gazecie Stołecznej.

Stronniczo wybrane fragmenty z artykułu Kopernik obróci miasto nad Wisłę:
(...) Nad tunelem Wisłostrady najpierw zabiły dzwony jak w kościele (puszczane z taśmy), na chodnik wbiegły Claudia Bejm i Monika Przyborek w srebrnych tunikach. I zaczęły grać skoczne irlandzkie rytmy. Wszystkim od razu się przypomniało, że premier Donald Tusk obiecał cud i przemianę Polski w drugą Irlandię.

(...) W rytm ich elektrycznych skrzypiec synchronicznie jeździły trzy koparko-buldożery. Maszyny stawały bokiem lub unosiły się niemal do pionu, stając się na hydraulicznych podporach i łyżkach. - Jesteśmy zgrani z kolegami, bo dużo ćwiczymy. Przygotowanie występu zajęło nam dwa tygodnie - zdradził "koparkowy baletmistrz" Krzysztof Nica z Torunia.

(...) W szeregu karnie ustawili się przedstawiciele ratusza. Łopatę najważniejszą i najpiękniejszą - w kolorze złota - dostała Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy. - Duch Kopernika ożywi Wisłę - stwierdziła pani prezydent. I nakreśliła wizję przyszłości: - Warszawa wreszcie zwróci się swym obliczem do rzeki. Już Stefan Starzyński marzył, by miasto stało frontem do Wisły. Nie zdążył. Teraz my tego dokonamy. Powstanie szlak wodno-rowerowy "Pedałuj i płyń" [rowerem dojedziemy do przystani i dotrzemy np. pod Stadion Narodowy]. Będą promy, miejskie plaże. Chcemy, by warszawiacy i goście spędzali nad Wisłą wolny czas.
Źródło: Dariusz Bartoszewicz, Kopernik obróci miasto nad Wisłę, Gazeta Stołeczna, link do strony.

Mam taką nadzieję, że dobrze odczytałem intencje autora i relacja jest na wesoło.

3 komentarze:

Anonimowy pisze...

Może ktoś tą łopata nawkłada jej trochę rłłłłossssumu do łepetyny lub przynajmniej części tych sprawnych intelektualnie inaczej 41 %? A wtedy z Warszawy da sie zrobić normalne miasto - o drugirj Irlandii nie marzę.

Anonimowy pisze...

"Teraz my tego dokonamy" jacy "my" cała dokumentacje i przygotowania wykonali poprzednicy.
Żałosne ...

Anonimowy pisze...

No, to teraz brakuje tylko taczki, i jaaaazda!

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.