7 lip 2008

Mała korekta.

W nawiązaniu do Miesiąc kontra 9 dni.

Dzisiejszy tygodnik Wprost i artykuł Polityka Airlines o wyjazdach zagranicznych urzędników.

Fragment o warszawskim Ratuszu:
(...) Najczęściej wyjeżdżają władze Warszawy. Na bilety lotnicze i hotele dla włodarzy rocznie stolica wydaje ponad milion złotych. Średnio co trzeci dzień wysoki urzędnik z ratusza wylatuje za granicę. W 2008 prezydent Hanna Gronkiewicz Waltz wyjeżdżała już 10 razy. W całym półrocznym urzędowaniu za granicą spędziła miesiąc. Była m.in. w Brukseli, Rzymie, Madrycie, Berlinie, Lublanie i Kijowie.
Źródło: Krzysztof Grzegrzółka, Polityka Airlines, Wprost.

Powinno być:

W 2008 i 2007 prezydent Hanna Gronkiewicz Waltz wyjeżdżała już 10 razy. W 1.5 roku urzędowania za granicą spędziła prawie miesiąc.

We Wprost jest też inny artykuł o Pani Prezydent: Droga Pani Prezydent. Polecam wątek o eliminowaniu firm, które startują do dużych przetargów, ale są spoza Unii Europejskiej.

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

Przeczytałem właśnie artykuł wprost na temat inwestycji Ratusza. To jest po prostu skandal. Ceny z kosmosu: Czajka najdroższa na świecie a metro trzy razy droższe niż podobny odcinek w Barcelonie. Poza tym ciekawy jest fakt na temat ściągnięcia ludzi z instytucji EBOiR oraz EBI i firmy audytorskiej Jaspers. Okazało się że wg nich metro nie powinno kosztować więcej jak 3mld a kosztuje 6mld!!! To jest skandal. Powinno się metra nie budować na euro skoro wiadomo że wykonawcy nie zdążą. Lepiej niech zbudują za to z dwa mosty.
Ręce opadają. Najgorsze jest to że nie ma na kogo głosować. Nie ma. Po prostu nie ma. PiS średni, PO - banda leni, na LiD/SLD nigdy nie zagłosuję, PSL,LPR i inni odpadają i nie zostaje dosłownie nikt.

Anonimowy pisze...

A co? Nie stać warszawiaków na 3 mld dla budowania pięknego wizerunku ich kochanej Pani Prezydent, by mogła za wszelką /ogromniastą/ cenę spełnić spektakularną obietnicę i załapać się na drugą kadencję?Zastaw się, a postaw się!Ile długu już narobiła?Szastać pieniędzmi podatników i dawać się doić firmom,w imię czego???? To ta "gospodarna" Hania miała być? Odbiło jej, czy co?Przecież to kretyństwo!!!!

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.