11 lip 2008

Jaki ma być efekt pracy Straży Miejskiej w Warszawie? "Zdobycie uznania dla działań prowadzonych przez Platformę Obywatelską".

Warszawska Platforma na swoich stronach internetowych postanowiła poinformować o "Stanowisku Zespołu ds. Gospodarczych w sprawie zadań i funkcjonowania Straży Miejskiej z dnia 08.07.2008".

Możemy dowiedzieć się np., że jednym z efektów pracy warszawskiej Straży Miejskiej ma być "zdobycie społecznej akceptacji oraz uznania dla działań prowadzonych przez Platformę Obywatelską w Warszawie" a sama Straż działa zbyt liberalnie.

Fragment:
Sposób funkcjonowania Straży Miejskiej rzutuje na ocenę Władz Miasta.

Organizacja porządkowa, jaką jest Straż Miejska, jest najbardziej powszechnym punktem styku ludności z przedstawicielami władz miejskich i podlega codziennej ocenie mieszkańców miasta. Straż Miejska w Warszawie kojarzona jest powszechnie z małą skutecznością i zbyt dużą tolerancją przy egzekwowaniu wykroczeń, co odbija się negatywnie na funkcjonowaniu oraz wizerunku miasta (nielegalny handel, samowola parkingowa, walka z chuligaństwem, nielegalnymi reklamami etc.).

Za stan oraz efektywność rządzenia w mieście ponosi obecnie odpowiedzialność Platforma Obywatelska. Z tego powodu poprawa funkcjonowania organów, które podlegają tak powszechnej ocenie mieszkańców, pozwoli na budowę oraz utrwalenie pozytywnego wizerunku społecznego dla działalności Platformy Obywatelskiej oraz Władz Miasta.

(...) Efektem pracy SM winno być:

1. Odczuwalna dla mieszkańców poprawa porządku i bezpieczeństwa,
2. Wytwarzanie poczucia dużych kompetencji Straży Miejskiej w nadzorowaniu spraw porządkowych miasta,
3. Zwiększanie poczucia nieuchronności kar za naruszenia porządku oraz bezkompromisowość w wymuszaniu przez Straż Miejską stosowania się do zakazów i nakazów,
4. Systematyczne działania na rzecz tworzenia odpowiedniej, przyjaznej polityki miasta sprzyjającej poprawie jakości życia dla mieszkańców oraz rozwoju biznesu w stolicy.
5. Zdobycie społecznej akceptacji oraz uznania dla działań prowadzonych przez Platformę Obywatelską w Warszawie.
Źródło: Link do strony.

Mój ulubiony fragment z uwag końcowych:
Wadą obecnej pracy SM jest bardzo liberalne traktowanie wielu wykroczeń i stosowanie środków drastycznych takich jak odholowania, likwidacja stoisk handlowych, tylko w sytuacjach bezpośrednich zagrożeń. SM musi reagować z większą stanowczością a nie szukać powodów dla nie ingerowania. Jednocześnie, funkcjonariusze SM muszą być przeświadczeni, że ich pracodawca autoryzuje wszelkie uzasadnione działania i będzie skutecznie bronił ich zasadności w razie zaistnienia sporu.
Źródło: Link do strony.

Cóż za krytyka po 1.5 roku rządów w SM byłego ochroniarza Hanny Gronkiewicz Waltz. A czy mam przypomnieć kto w marcu 2007 obwieścił "Koniec z akcjami usuwania kramów z chodników"?

Generalnie pod wieloma stwierdzeniami podpisuje się od razu, ale aż strach pisać, jaka wizja wyjawia się z tego dokumentu. Nazywa się ona "zero tolerancji".

3 komentarze:

Anonimowy pisze...

no chuj ci do tego!

Anonimowy pisze...

przepraszam- miało być pis

Anonimowy pisze...

I ZNÓW ZACZNIE SIĘ WYŚCIG KTO DA WIĘCEJ MANDATÓW TEN BĘDZIE MNIAŁ PREMIĘ WIĘKSZĄ O 100 ZŁ bruto
HA HA HA

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.