12 lip 2008

Ja tu rządzę i nikt nie będzie mi tu bruździł w sprawie parku.

Nie podobały się plany zabudowy Parku Świętokrzyskiego? To niech się lepiej spodobają, bo "budowa wieżowca w tym miejscu była tylko kwestią czasu".

Pani Prezydent w Radiu dla Ciebie:
Część Parku Świętokrzyskiego u zbiegu ulic Świętokrzyskiej i Emilii Plater zostanie wycięta!

Prezydent Warszawy, Hanna Gronkiewicz-Waltz nie słucha protestów mieszkańców okolicy i ekologów i daje zielone światło dla kolejnego drapacza chmur.

Według prezydent, inwestycja była zapisana w miejscowym planie zagospodarowania, więc budowa wieżowca w tym miejscu była tylko kwestią czasu.

- Jeśli okaże się, że będą jakieś głosy niezadowolenia, to my zostawimy ten plan uchwalony przez radę z dużo większym budynkiem niż ten, który chcemy postawić - powiedziała Waltz.

Hanna Gronkiewicz-Waltz zapewnia jednak, że mimo inwestycji drzew w tamtej okolicy przybędzie.
Źródło: Link do strony.

14 komentarzy:

Unknown pisze...

"Hanna Gronkiewicz-Waltz zapewnia jednak, że mimo inwestycji drzew w tamtej okolicy przybędzie."

No prosze, cud godny Słońca Peru...

Anonimowy pisze...

W poniedziałek we Wprost:
http://www.wprost.pl/ar/133561/Ile-beda-nas-kosztowac-rzady-prezydent-Warszawy/

Anonimowy pisze...

Łukasz ty jesteś głupi? Nie potrafisz sobie wyobrazić że w pewnym miejscu rosły 3 drzewa, a potem rosło 8 drzew? To takie trudne?

Anonimowy pisze...

@ anonimowy (1)
Ciekawe kiedy ktos podliczy wszystkie wzrosty kosztow za wynajem lokali, bilety, wynajem garazy, mieszakania komunalne...a to wszsytko po to, zeby pokryc wszystkie inwestycje. Teraz przynajmniej bedziemy mogli chwalic sie najdrozsza oczyszczalnia sciekow, najdrozszym metrem...Pani prezydent wzoruje sie troche na USA - im wyzej tym lepiej. Wysoie budynki przyniosa prestiz wawie. Czemu NY nie zabuduje swojego central parku. Rozumiem, ze to nie sa te same gabaryty ale jednak...

Anonimowy pisze...

czyli lepiej, aby na rogu Plater i Swiętokrzyskiej był obskurny okrągły pub, i napici goście wałęsający się po skwerze. Zwłaszcza że 500 m dalej jest Park Saski ?

pretm pisze...

czyli lepiej, aby na rogu Plater i Swiętokrzyskiej był obskurny okrągły pub, i napici goście wałęsający się po skwerze.

A czy jest tylko taka alternatywa? Albo kolejny wieżowiec, albo nic?

To oczywiste, że ten teren wymaga odświeżenia i uporządkowania, ale jeżeli mieliby coś budować to raczej coś w stylu tego co powstaje na skwerze Hoovera.

Unknown pisze...

Anonimowy Anonimowy pisze...

Łukasz ty jesteś głupi? Nie potrafisz sobie wyobrazić że w pewnym miejscu rosły 3 drzewa, a potem rosło 8 drzew? To takie trudne?

12 lipiec 2008 23:05:00 CEST

O funkcjonalności parku ma świadczyć liczba znajdujących się w nim drzew? W ten sposób można zmniejszyć ich powierzchnię o 50% dosadzając nowe drzewa i wtedy jak rozumiem będzie ok.

W podobny sposób można również podwoić liczbę mieszkań komunalnych, ścianka działowa i z jednego mieszkania robią nam się dwa.

BTW Porozmawiaj prosze z jakimś ogrodnikiem i spytaj czy jest możliwe żeby w miejscu 3 blisko siebie położonych drzew (jak to ma miejsce w parkach) stało ich 8. To ma być park czy las pod wycinke?

Unknown pisze...

Inną sprawą jest że według mnie jest to ścisłe centrum i najlepsze miejsce pod wysoką zabudowę.

Tylko po co takie bzdury opowiadać.

Łukasz pisze...

Nie rozumiem tego tekstu:
Jeśli wieżowiec tam był w planach miejscowych to pani prezydent nie dała zielonego światła teraz. Decyzja musiała być podjęta conajmniej rok 2 lata temu, bo pamiętam, że plany były już przy konkursie na Muzeum Sztuki Nowoczesnej

pretm pisze...

W planach Borowskiego nie było wieżowca.

Fragment o uchwalaniu planu zagospodarowania Centrum z 2006:

Stołeczni radni przyjęli w czwartek miejscowy plan zagospodarowania okolic Pałacu Kultury i Nauki przygotowany przez biuro naczelnego architekta miasta. Plan zakłada m.in. zabudowę pl. Defilad budynkami wzdłuż Al. Jerozolimskich, Marszałkowskiej i Emilii Plater do wysokości 36 m.

Jak wyjaśnił naczelny architekt miasta Michał Borowski plan przewiduje budowę Muzeum Sztuki Współczesnej, pozostawienie placu publicznego przed PKiN-em od strony ul. Marszałkowskiej, zachowanie parku świętokrzyskiego. Wzdłuż ul. Marszałkowskiej, Alei Jerozolimskich i Emilii Plater miałyby powstać ciągi budynków. Będą to obiekty handlowo-usługowe, wystawowe, hotelowe oraz mieszkalne. Na tym terenie powstałoby ok. 4,2 tys. miejsc parkingowych.

Anonimowy pisze...

A może jak pojawiają sie pomysły aby nie grać na Starówce to tam zrobić stały amfiteatr?... Aby nie wystawiać czegoś brzydkiego przed PKiN przy kazdym z koncerów

Łukasz pisze...

cytat z artykułu w gazecie nie jest dowodem na to, że coś jest albo nie ma w planach miejscowych.

Jeśli nie było tam wieżowca w planach to też plany nie są zmieniane wedle widzimisie prezydent w ciągu dnia czy tygodnia. Nie ma sensu nad tym dyskutować, dopóki nie dowiemy się kiedy została podjęta decyzja, czyli kiedy zostały zmienione plany miejscowe

Anonimowy pisze...

styl jej wypowiedzi jest arogancki ale ma rację- na jaką cholerę drzewa w centrum miasta! żeby to był jeszcze jakis piekny park ale u nas każde drzewko to wielki zabytek a najgłośniej drą mordy ci co wywożą śmieci do lasu żenada..

Anonimowy pisze...

A po cholerę drzewa w Łazienkach? Zróbmy na połowie apartamentowce, a te drzewa, które się wytnie to się posadzi w tej drugiej częsci.

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.