30 lip 2008

Decyzja w sprawie drugiej linii metra.

Życie Warszawy: Druga linia metra dopiero w 2013 roku.

Gazeta Stołeczna: Warszawa bez drugiej linii metra na Euro 2012.

Ja płakać za tym przetargiem nie będę. Ale nie zamierzam też nagle zapomnieć tych wszystkich deklaracji:

Październik 2006.
Gazeta: Kiedy Warszawa będzie gotowa na otwarcie drugiej linii metra?

Hanna Gronkiewicz-Waltz (PO): - Komisarz mówi o roku 2012 jako swoim celu. To bardzo ambitny termin ale my go dotrzymamy.
Źródło: Link do strony.

Styczeń 2007.
Rzeczpospolita: Czy obietnica wyborcza, że II linia metra będzie gotowa w 2010 roku, jest możliwa do dotrzymania?

Jacek Wojciechowicz: Sądzę, że w roku 2011, najpóźniej 2012 może być gotowy centralny odcinek drugiej linii, między rondem Daszyńskiego a Dworcem Wileńskim.
Źródło: Link do strony.

Październik 2007.
Władze Warszawy z wielką pompą przedstawiły wczoraj projekt budowy centralnego odcinka drugiej linii metra. Ma być gotowy przed Euro 2012.

Kino Praha. Gasną światła, a na ekranie ukazują się satelitarne zdjęcia skrzyżowań między rondem Daszyńskiego i Dworcem Wileńskim, pod którymi do końca 2011 roku ma powstać siedem stacji centralnej części drugiej linii metra.

- Czy zdążymy do Euro 2012? Musimy zdążyć. Nie bądźcie takiej małej wiary - tak prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz mówiła do zebranych gości.
Źródło: Link do strony.
- Za półtora roku zaczynamy budowę centralnego odcinka drugiej linii metra od ronda Daszyńskiego do Dworca Wileńskiego. Ten fragment powinien być gotowy przed Euro 2012 - zapowiedziała wczoraj prezydent miasta Hanna Gronkiewicz-Waltz podczas prezentacji wstępnej koncepcji inwestycji.
Źródło: Link do strony.

Kwiecień 2008.
Pytana o stan przygotowań do Euro 2012, prezydent stolicy zaprezentowała urzędowy optymizm. - Wymieniamy autobusy, kończone są estakady, w planach most północny i druga linia metra, która ma być gotowa tuż przed 2012 rokiem – wyliczyła.
Źródło: Link do strony.
- Gdy skończymy pierwszą linię metra, od razu zabieramy się za budowę centralnego odcinka drugiej linii – zapowiedziała prezydent. - Przetarg jest ogłoszony, jego zakończenie planujemy na koniec kwietnia. Wtedy też ogłosimy, kto będzie wykonawcą projektu. Czy zdążymy na Euro 2012? Na pewno jesteśmy ambitni i się postaramy – dodała.
Źródło: Link do strony.

6 komentarzy:

Anonimowy pisze...

głupota tych ludzi - bufetowej i słońca peru nie zna granic niestety...było tyle opcji odzyskania tej kasy, ale jak zwykle poszli na łatwiznę...no cóż...głupi Polacy to i ich politycy głupi..

Anonimowy pisze...

Czy nie dołozyła wszelkich starań, aby zrealizowac ta obietnicę?
Co takiego źle zrobiła?

Tylko poproszę o konkretne odpowiedzi, a nie pierdy jak zazwyczaj!

pretm pisze...

Lech Kaczyński też dołożył wszelkich starań, aby powstał Most Północny do 2006 roku.

pretm pisze...

Co takiego źle zrobiły władze miasta?

Wytworzona presja "zdążymy na Euro" pomimo opóźnień, które występowały już w roku 2007. Firmy wpisywały sobie przewidywane kary do oferty.

Niedotrzymanie harmonogramu rozstrzygnięcia przetargu. To oznaczało kolejne opóźnienia i coraz bardziej nierealistyczny termin.

Przykład: Ratusz zwleka z drugą linią metra

Anonimowy pisze...

Jeżeli się na czymś znam, to zrobię to dobrze. Jeżeli chcę zrobić na złość innym, a nie wiem jak, to nazywam się barowa!
przepraszam - "Bufetowa"

Anonimowy pisze...

ludzie! można było licząc że i tak się nie wyrobią naliczać kary umowne- to oczywiste że by się nie wyrobili i musieliby płacić, można było lobbować za wsparciem z budżetu ale to wymagałoby wysiłku a wiadomo, że pierdzieć w stołek jest łatwiej i przyjemniej..są też euroobligacje..., obcięcie niektórych inwestycji które nie są konieczne, i spokojnie z tego uzbierałoby się brakującą kasę ale w Polsce nic "się nie opłaca"... jestem naprawdę załamany głupotą moich rodaków..tak samo pieprzono o budowie autostrad w latach 90. i też gadano że się nie opłaca...a teraz płacimy koszty zaniechań + kilkanaście razy wyższe ceny za ich budowę...w ogóle nie wyciągamy wniosków z naszych ciągłych porażek i to jest najbardziej PRZERAżAJąCE!!

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.