24 lip 2008

Co tam unieważnienie przetargu, nagroda należy się jak w banku.

Na kilka dni przed spodziewaną (jeżeli wierzyć doniesieniom prasowym) decyzją o unieważnieniu przetargu na budowę centralnego odcinka drugiej linii metra, Pani Prezydent zdecydowała o nagrodzie dla prezesa Metra Warszawskiego.
Zarządzenie Nr 1882/2008 Prezydenta m.st. Warszawy z dnia 22 lipca 2008r.

w sprawie przyznania Prezesowi Zarządu jednoosobowej spółki m.st. Warszawy Metro Warszawskie sp. z o .o., z siedzibą w Warszawie, nagrody rocznej za 2007 rok.

Na podstawie:
1) art. 10 ust. 2 w związku z art. 6 ust. 1 ustawy z dnia 3 marca 2000 r. o wynagradzaniu osób kierujących niektórymi podmiotami prawnymi (Dz.U z 2000 r. Nr 26, poz. 306 z późn. zm.) oraz w związku z art. 31 i 30 ust.1 w związku z art. 11a ust. 3 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (tekst jedn. Dz. U. z 2001 r. Nr 142, poz.1591, z późn.zm.),
2) ust. 1 pkt 2 lit. a Szczegółowych zasad i trybu przyznawania nagrody rocznej osobom kierującym niektórymi podmiotami, stanowiących Załącznik Nr 1 do Zarządzenia Prezydenta m.st. Warszawy nr 1914/2004 z dnia 27 października 2004 r.,
3) wniosku Rady Nadzorczej Spółki z dnia 23 czerwca 2008 r. o przyznanie nagrody rocznej dla Pana Jerzego Lejka, Prezesa Zarządu Spółki,

zarządza się, co następuje:

§ 1

Przyznaje się Panu Jerzemu Lejkowi, Prezesowi Zarządu Spółki, nagrodę roczną za rok 2007 w wysokości 3-krotności jego przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w Spółce w 2007 r.

§ 2

Zarządzanie wchodzi w życie z dniem jego podpisania.

Prezydent m.st. Warszawy
/-/ Hanna Gronkiewicz-Waltz
Źródło: Link do strony.

Biorąc pod uwagę, że przygotowania do tego nieudanego przetargu były również prowadzone w roku 2007, to chyba nie jest najlepszy czas, żeby przyznawać nagrody osobom odpowiedzialnym za to fiasko.

No chyba, że jest to nagroda na pożegnanie.

10 komentarzy:

maxpw pisze...

nie sądzę, że na pożegnanie, mają tupet oj mają.

Anonimowy pisze...

Jeśli urzędasy unieważnią ten przetarg potwierdzą że są bandą skończonych kretynów, choć mam przeczucie że unieważnią..myślenie nigdy nie było mocną stroną urzędasów PO...II linia MUSI być budowana TERAZ! Teraz albo nigdy!!

Anonimowy pisze...

HGW już mówiła, że nagrodami rekompensuje niskie płace w samorządzie. Ile razy ma powtarzać? W kontekście weta w sprawie ustawy kominowej to tym bardziej uzasadnione działanie. Prawda? Ja jednak nazwał bym to inaczej...

Anonimowy pisze...

http://wiadomosci.onet.pl/1795197,11,item.html

Anonimowy pisze...

To wyszło szydło

pretm pisze...

@anonimowy 10:59

Możesz sobie powtarzać zaklęcia HGW do woli, nie zmieni to faktu, że nagrodę dostaje facet, który jest odpowiedzialny za fiasko przetargu na metro.

I sprawdź sobie przy okazji czego dotyczyła zawetowana ustawa. Bo mi się wydaje, że pensji kadry kierowniczej w spółkach Skarbu Państwa a nie samorządu.

pretm pisze...

@anonimowy 11:34

Czy ktoś może być zaskoczony tą instrukcją?

Anonimowy pisze...

To tak jakbyś Ty nie dostał premii za ilość odwiedzin na Twojej stronie!
A przeciez to nie Twoja wina, że ludzie w Warszawie sa zadowoleni z zarządzania miastem i nie wchodzą na pisowskie blogi.
Co byś pomyslał o takim PIZdencie, jakby obciął ci za to pensję?

Anonimowy pisze...

W tym komentarzu do instrukcji jest tylko połowa prawdy. POzytywnie maja pisać o swoich, a negatywnie? Wiadomo.

Anonimowy pisze...

pretm - ustawa kominowa równiez obowiązuje w spółkach miejskich, nagrody roczne były są i będą problem w tym, że na razie są typowo uznaniowe

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.