10 cze 2008

ZM o rozbudowie komunikacji szynowej a przetarg na metro.

W nawiązaniu do notki Plan B w programie wyborczym Pani Prezydent? w której przypomniałem obietnice Pani Prezydent o rozwoju Szybkiej Kolei Miejskiej.

Zielone Mazowsze poprzez Centrum Zrównoważonego Transportu przedstawiło swoje wyliczenia dotyczące możliwych inwestycji w komunikację szynową. Fragment tekstu Dlaczego miasto powinno unieważnić przetarg na II linię metra:
(...) Zdaniem Zielonego Mazowsza miasto powinno postawić przede wszystkim na kolej, a w drugiej kolejności na tramwaje. Analitycy CZT oceniają, że dzięki zakupowi 40-50 pociągów dla SKM za cenę ok. 1 miliarda zł, czyli sześciokrotnie niższą niż oferowana w przetargu, można by stworzyć kilka linii kolejowych (naziemnego metra) o wysokiej częstotliwości, łączących wiele dzielnic miasta i terenów podmiejskich, a nie tylko sześcio kilometrowy odcinek.

(...) Zdaniem Zielonego Mazowsza za 3-4 miliardy złotych można przeprowadzić gigantyczną rozbudowę komunikacji szynowej w całym mieście, usprawniającą połączenia w wielu relacjach, praktycznie w każdej dzielnicy i to w większości przed 2012r. Dlatego nie warto wydawać aż 6 miliardów złotych na zaledwie 6-kilometrową linię, przebiegającą 600 m od istniejącej linii kolejowej, która w dodatku nie byłaby gotowa na Euro.
Źródło: Link do strony.

16 komentarzy:

Anonimowy pisze...

No właśnie...

Ale bardziej medialne będzie znalezienie brakujących 3mld i uruchomienie budowy, która i tak się nie skończy na Euro. Ratusz będzie mógł się pochwalić, że intesywnie pracuje...

Co trzeba zrobić, aby ludzie, którzy rządzą, bo dostali mandat od Warszawiaków, bo obiecywali rządzić mądrze, podjęli wreszcie mądrą decyzję?

Anonimowy pisze...

Lemingów nie interesuje to jak rządzi Hanna z Bufetu...
Ale jak mówi Sławomir Nowak z PO: "Realizujemy obiecany cud, ludziom żyje się lepiej"
Tylko jakoś mój portfel robi się coraz cieńszy pod rządami nieudaczników... a w moim mieście żyje się coraz gorzej.

Anonimowy pisze...

ALE WY PIERDOLICIE!!!!
A już Zorba -=- ty weź ty się dzieciaku i przeczytaj to co napisałeś - ale bełkot.

Przestańcie się podniecać, dajcie czas ludziom którzy się na tym znają, aby podjeli właściwą decyzję.

Wprawdzie nikt rozsądny i tak waszego bełkotu nie będzie słuchał, ale troszkę mi żal jak czytam spłodzone przez Pretma artykuły i całą tą pseudopapkę, przy której forum na Onecie, to po prostu szczyt intelektualnej dyskusji.

Anonimowy pisze...

anonimowy lemingu - kultura wymaga aby się przedstawić jak się zabiera głos

pretm pisze...

I tylko tak dla przypomnienia: HGW ma zamiar wydać 6 mld zł nie z własnych prywatnych pieniędzy tylko ze wspólnej kasy (nie licząc dotacji z UE) i każdy kto do tych pieniędzy się dorzuca swoimi podatkami, ma prawo zabrać głos.

Anonimowy pisze...

Zorba napisał:
"Tylko jakoś mój portfel robi się coraz cieńszy pod rządami nieudaczników... a w moim mieście żyje się coraz gorzej."

A może po prostu zapowiada się świadectwo z kiepskimi ocenami? Albo tes do gimnazjum słabo wypadł i rodzice zmniejszyli Ci kieszonkowe? A ty tak od razu oskarżasz o to PO?
W 99% wina za nasze niepowodzenia leży po naszej stronie!

Anonimowy pisze...

Anonimowy Anonimowy pisze...

ALE WY PIERDOLICIE!!!!
A już Zorba -=- ty weź ty się dzieciaku i przeczytaj to co napisałeś - ale bełkot.

Proponuję usuwać tak wulgarne wpisy!

Anonimowy pisze...

Zgadza sie anonimowy!
Nie pisz tak niegrzecznie, bo tu dzieci SOM.

Anonimowy pisze...

Pretm HGW traktuje Warszawę jak partyjno-prywatny folwark i trampolinę do prezydentury RP. Więc koszta nawet irracjonalne się nie liczą. Grunt, że w 2012 odtrąbi - metro jest - chociaż wg jej obiecanek miało być w 2009 ;-)

Łukasz pisze...

Czy tak realnie można liczyć, że tyle samo albo dużo więcej ludzi będzie korzystać z tych nowych kolei? Nie wiem którędy by miały przebiegać, ale zadania metra i skm są zupełnie inne, nie moga się wzajemnie zastępować. Niemniej zgadzam się, że nie warto mieć rozgrzebanego metra na Euro.

Anonimowy pisze...

W odniesieniu do bredni dzieciaka Zorba
"Pretm HGW traktuje Warszawę jak partyjno-prywatny folwark i trampolinę do prezydentury RP."
nie sądzę aby szła drogą bliżniaka KAczyńskiego :)

dalej Zorba:
" Więc koszta nawet irracjonalne się nie liczą." - załuż do społki z Pretmem konsorcjum budowlane i zaproponuj lepszą cenę - skoro to taki busines, to czemu nie????"Grunt, że w 2012 odtrąbi - metro jest - chociaż wg jej obiecanek miało być w 2009 ;-)"
Jak składała te obietnice, to założyła że w urzędzie spotka ją.., może nie porządek,.. ale przynajmniej nie taki syf, bagno i zaległości po Kartoflu

Anonimowy pisze...

anonimowy, kręci Cię Zorba co?

Anonimowy pisze...

Tak dziecko :D - tylko nie oskarżaj mnie od razu o pedofilię. ... bo to i tak Ci nic nie da, ponieważ jestem księdzem :)

Anonimowy pisze...

Pretm, moja żona i ja jesteśmy z Tobą od samego początku. Pozdrawiamy i cały czas trzymamy kciuki.

Anonimowy pisze...

..."Przestańcie się podniecać, dajcie czas ludziom którzy się na tym znają, aby podjeli właściwą decyzję"...

Wasze znawstwo jest powalające. Poczekamy co kiedyś powie NIK.

Anonimowy pisze...

ALE WY PIERDOLICIE!!!!
A już Zorba -=- ty weź ty się dzieciaku i przeczytaj to co napisałeś - ale bełkot.

..."Przestańcie się podniecać, dajcie czas ludziom którzy się na tym znają, aby podjeli właściwą decyzję.

Wprawdzie nikt rozsądny i tak waszego bełkotu nie będzie słuchał, ale troszkę mi żal jak czytam spłodzone przez Pretma artykuły i całą tą pseudopapkę, przy której forum na Onecie, to po prostu szczyt intelektualnej dyskusji"...

Wyczuwam w tych wypowiedziach tego małolata rzecznika HGW - Andryszczuka czy jakoś tak... :)
Chłoptaś do bicia, marionetka na sznureczku.
Oj cieniutko chłoptasiu i wulgarnie...

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.