6 cze 2008

Weekendowo, czyli Pani Prezydent o Euro 2008.

Rośnie futbolowa gorączka przed rozpoczynającym się jutro turniejem Euro 2008. I nawet Pani Prezydent podzieliła się swoimi rozważaniami w tym temacie.

Wywiad dla serwisu samorządowego PAP:
Marcin Przybylski: Czy Pani Prezydent interesuje się występem naszej reprezentacji w zbliżających się Mistrzostwach Europy w Piłce Nożnej? Zamierza Pani oglądać mecze naszej reprezentacji?

Hanna Gronkiewicz-Waltz: - Oczywiście staram się śledzić doniesienia medialne dotyczące przygotowań polskiej reprezentacji. To w końcu pierwszy występ Polaków na Mistrzostwach Europy w Piłce Nożnej w historii tej imprezy. Przy takiej okazji – mówiąc szczerze nawet okazjonalny kibic jak ja – interesuje się występami polskiej reprezentacji.

Marcin Przybylski: W takim razie gdzie i z kim obejrzy Pani nasz pierwszy mecz z Niemcami?

Hanna Gronkiewicz-Waltz: - Mam nadzieję, że obowiązki pozwolą mi obejrzeć mecz z rodziną. Jeżeli mi coś wypadnie to będę zawiedziona ale najpierw obowiązki, a potem przyjemności.

Marcin Przybylski: Jaki wynik obstawia Pani Prezydent w meczu Polska-Niemcy?

Hanna Gronkiewicz-Waltz: - Jestem optymistką i realistką – dlatego obstawiam remis 1:1.

Marcin Przybylski: Jak ocenia Pani szanse naszej reprezentacji na wyjście z grupy eliminacyjnej?

Hanna Gronkiewicz-Waltz: - Moim zdaniem szanse są duże. Zarówno Chorwacja jak i Austria to drużyny, w starciu z którymi możemy zdobyć punkty. Myślę, że remis z Niemcami w znaczącym stopniu pomógłby nam w awansie do kolejnej fazy rozgrywek - wtedy okazałby się zwycięskim remisem.
Źródło: Link do strony.

Warto przy tej okazji napisać, że miasto zorganizowało w trzech miejscach telebimy, na których będzie można oglądać wybrane mecze. Więcej szczegółów dla zainteresowanych w EURO 2008 - obejrzyjmy to razem.

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

Miasto organizuje telebimy ku uciesze kiboli, a jednoczesnie obcina fundusze na koncerty muzyki klasycznej i jazzowej. Widac Ich Hania dobrze zidentyfikowala potencjalny elektorat. Poza juz zapuszkowanymi, ktorzy tradycyjnie murem za PO, trzeba dopiescic mlodych kandydatow do zapuszkowania.

pretm pisze...

Nie słyszałem o tych cięciach. Ciekawe.

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.