5 cze 2008

Ratusz: My dzieciom niczego nie obiecywaliśmy.

Tydzień temu po przeczytaniu artykułu w Życiu Warszawy Głodne dzieci zjedzą darmowe obiady pochwaliłem Ratusza za szybką reakcję po doniesieniach prasowych i przywrócenie normalności: najpierw dzieci pozbawione od 1 stycznia darmowych posiłków dostaną obiad a dopiero później urzędnicy zajmą się wyciąganiem zaświadczeń.

Czy Ratusz dotrzymał słowa? Nie i teraz twierdzi, że wcale niczego nie obiecywał.

Więcej w artykule Życia Warszawy Dzieci głodne, bo urząd zbiera zaświadczenia.

Fragment:
Dzieci nadal nie dostają w szkołach bezpłatnych obiadów, mimo obietnic urzędników – alarmują radni. Ratusz tłumaczy, że takich obietnic nie było.

(...) Ratusz na konferencji prasowej wyjaśniał obiecał, że dzieci dostaną obiad, a dopiero potem OPS będzie sprawdzało, czy im się prawnie należy. – Wiceprezydent Włodzimierz Paszyński mówił, że najpierw będzie obiad, potem procedury – mówi radny Pragi-Północ Paweł Lisiecki. – Sprawdzałem w szkołach. Obiady są stopniowo przyznawane, ale dopiero po weryfikacji przez OPS.

Procedury trwają, a dzieci obiadów nie jedzą – mówi Grzegorz Wolny z Solidarności oświatowej na Pradze Północ.

– U nas też nic się nie zmieniło – mówi Danuta Kubacka z Solidarności oświatowej na Pradze Południe. – Żadne dziecko z tych, które od stycznia bezpłatnych obiadów nie jadły, nadal go nie dostaje.

Wicedyrektor Biura Polityki Społecznej Teresa Sierawska prostuje. – Nigdy nie mówiliśmy, że wszystkie dzieci, które od stycznia przestały jeść obiady teraz je dostaną. – Musimy przeprowadzić procedury kwalifikacyjne, ale one są uproszczone. Na bieżąco spotykamy się z pedagogami, którzy wychwytują potrzebujące dzieci.
Źródło: Monika Górecka-Czuryłło, Dzieci głodne, bo urząd zbiera zaświadczenia, Życie Warszawy, link do strony.

Szkoda słów. A Pani Prezydent powiedziała o sobie ostatnio, że jest "matką samorządu warszawskiego". Gratuluję dobrego samopoczucia.

3 komentarze:

maxpw pisze...

Masz rację szkoda słów

Anonimowy pisze...

Nie zamykajmy ust. Im o to tylko chodzi. Przecież ta sprawa dotyczy dzieci! Mamy XXI wiek i głodne dzieci w środku Europy? To skandal!

Anonimowy pisze...

Bufetowa na ostrą dietę!!! Pochodzi głodna to może zrozumie.

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.